Düğün Salonu İşletmecileri Dernek Kurdu
banner537
Adana Düğün Salonu İşletmecileri Derneği (ADSOD) kuruldu. Dernek başkanlığına Şirin Müzikhol Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Şirin seçildi.

Geçtiğimiz günlerde eğlence ve düğün salonlarının kayıt dışı kazancı ile mağdur olduklarını dile getiren Adanalı düğün salonu sahipleri Şirin Müzikhol Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Şirin’in ev sahipliğinde toplanarak dernek kurdular. Adana Düğün Salonu İşletmecileri yapılan bu toplantıda dernek başkanlığına Şirin Müzikhol Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Şirin seçildi.

Başkan Ayhan Şirin, son zamanlarda kayıt dışı ve ruhsatsız salon açan kişilerin önüne geçmek için dernek kurdukların söyledi. Şirin, “Bizler yıllardır gençlerin en mutlu günlerini en sorunsuz ve en güzel şekilde organize etmek için teknolojinin ve sanatın her türlü gelişmesini ve yeniliğini salonlarımıza getiriyoruz. Tüm bunları yaparken de sorumlu vatandaş olmanın gerekliliğini yerine getiriyor. Her türlü harcamalarımızı ve giderlerimizi, gelirlerimizi faturalandırıyor ve Devletimize vergilerimizi ödüyor, çalışanlarımızın sigortasını maaşlarını düzenli olarak ödemek için yoğun çaba harcıyoruz. Ancak son zamanlarda bazı kendini bilmezler kayıt dışı adına kır düğünü dedikleri yeni türeyen ve birçoğunun çalışma ruhsatı bile olmayan sözde salonların namusu ile çalışan salonların ekmeğini elinden almaya çalışıyorlar” dedi.

Şirin, aynı zamanda düğün salonlarındaki sanatçılara atılan paraların da son zamanlarda sahte olduğuna dikkat çekerek, bu işletmelerin mali polis tarafından da denetlenmeleri noktasında çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Güvenlik sebebi ile Türkiye’nin birçok bölgesinde sokak arası düğünlere izin verilmediğinin de altını çizen ADSOD Başkanı Ayhan Şirin, Adana’da bu uygulamanın bir türlü oturtulamadığını söyledi. Şirin, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un vatandaşa gösterdiği iyi niyetin suiistimal edildiğini de dile getirdi.

ADSOD yönetiminde Başkan Ayhan Şirin, Başkan Yardımcısı Yeni Görgün Müzikhol İşletmecisi Ömer Püsküller, Sayman Özer Müzikhol İşletmecisi Mehmet Özer, Sekreter Yakamoz Müzikhol İşletmecisi Aydın Zühre görev aldı. Üyeler ise Pamuk Müzikhol İşletmecisi İdris Pamuk, Aspendos Müzikhol İşletmecisi Meziyet Münir, Pembe Köşk Müzikhol İşletmecisi Harun Derslioğlu, Çukurova Müzikhol İşletmecisi Halil İbrahim İzginoğlu olarak belirlendi.

banner534

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Tarım Arazilerinde Sulama Ücretleri Düşürüldü
Seyhan Ziraat Odası Başkanı Süleyman Girmen, tarım arazilerinde sulama ücretlerinin düşürüldüğünü...

Haberi Oku