ARTVİN:
Şavşat'ın Yeni Kaymakamı Sarıoğlu Görevine Başladı
banner537
Kaymakamlar Kararnamesi ile Tokat’ın Başçiftlik ilçesinden Artvin’in Şavşat ilçesine ataması yapılan Kaymakam Cemil Sarıoğlu görevine başladı.

Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu, görevine başlaması nedeniyle yaptığı konuşmada, kendisinin de Karadenizli olduğunu belirterek “Trabzonluyum, çok yabancı olduğumuz topraklar değil. Buranın evladıyız. Karadeniz’de iki tane inci var deseler biri Uzungöl biri de Şavşat olur. Burayla ilgili sözlerin ne kadar doğru olduğunu buraya gelince daha iyi anlıyorum. İnşallah burada 2 yıl boyunca iyi hizmetler vermeye çalışacağız” dedi.

“Bu toprakların ekmeğini yedik, onun içinde vefa borcumuzu ödeyeceğiz” diyen Sarıoğlu “Bizim vefa borcumuzu ödemek de Şavşat’a nasipmiş. Biz devletin çatık kaşlı yüzü değil güler yüzü olacağız. Biz bu bilinçle hizmet etmeye geldik. Allah utandırmasın. Allah hayırlı hizmetler etmeyi nasip etsin“ diye konuştu.

Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu:

“1982 yılında Trabzon’da doğdu. İlkokulu Trabzon’da lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2006 yılında Selçuk Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2008 yılında Kastamonu Kaymakam Adayı olarak Mülkü İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam adaylığı sürecinde sırasıyla, Kastamonu'da İl valilik stajı, Nevşehir'de teftiş stajı, Bursa/Kestel ilçesinde refiklik stajlarını tamamladı; Yozgat-Saraykent ve Kastamonu-Çatalzeytin ilçelerinde de kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. İngiltere’de bir yıl süreyle The University of Sheffield’da Yönetim İngilizcesi programına devam etti. 95. Dönem Kaymakamlık kursunu üstün başarıyla bitirerek, 21.02.2011 tarihinde Tokat Başçiftlik Kaymakamı olarak göreve başladı. Son kaymakamlar Kararnamesi ile Şavşat Kaymakamı olarak atandı.

banner534

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Artvin’deki Sel Ve Heyelanlarda Hayatını...
Artvin’in Hopa ilçesinde şiddetli yağmurlardan dolayı meydana gelen sel ve heyelanda, iş makinesi kullanırken...

Haberi Oku