GAZİANTEP:
Yoksul Çocukların Bayramlık Sevinci
banner537
Uşşaki Vakfı Gaziantep Şubesi tarafından açılan ‘Ne Alırsan Bir Duaya’ giyim mağazası, Ramazan Bayramı öncesinde yoksul çocukların yüzünü güldürdü.

Gaziantep’te faaliyet gösteren Uşşaki Vakfı, başlattığı kampanyasını yardıma muhtaç aileler için sürdürüyor. Adı ‘Ne Alırsan Bir Duaya’ olan giyim mağazasında yüzlerce çeşit kıyafet ayakkabı gibi giyim eşyası bulunuyor.

Ramazan Bayramı için hazırlanan mağazanın açıldığını duyan yoksul vatandaşlar, mağazaya akın etti. Özellikle mağazaya gelen yardıma muhtaç anneler çocuklarına kıyafet alıyor. Para bulamadıkları için bayramlık alamayan yoksul aileler, dua karşılığında burada çocuklarını giydiriyor. Yeni ayakkabı, pantolon, ve gömleklerine kavuşan çocukların ise mutluluğu yüzlerine yansıdı.

Alışveriş için gelen kadınlar, vakıf sayesinde birçok sıkıntıyı atlattıklarını belirterek, vakfa yardımda bulunan herkese teşekkür etti. 3 çocuk sahibi olduğunu söyleyen bir anne, “Burada gerçekten çok güzel işler yapılıyor. Bizim gibi yoksul aileler bayramlık elbiselerini buradan temin ediyor. Bir çocuğumuzu sevindirecek kadar paramız yok. Yani bayramlık elbise alamıyoruz. Ama hayırseverler bizim için buraya yüzlerce çeşit eşya göndermiş. Çocuklarımız buradan aldıkları elbiseleri bayram sabahı giyerek mutlu olacak. Bu mutluğu bizlere ve çocuklarımıza yaşatmaya vesile olan hayırseverlerden Allah razı olsun” dedi.

Bayramlık elbiselerine kavuşan küçük çocuklar ise hayırsever vatandaşlara ve Uşşaki Vakfı yetkililerine teşekkür etti.

Uşşaki Vakfı Gaziantep Şube Müdürü Ömer Yetişkin ise Ramazan Bayramı öncesinde yoksul aileleri ve çocuklarını giyindirip kuşandırmak için hayırseverlerin yardımlarını mağazaya taşıdıklarını kaydederek, “Vakfımız çok titiz araştırmalar sonucu tespit etmiş olduğu yoksullarına bayramlık giyecek hizmetini sunarak onların bayramlık derdini de çözmek için gayret göstermektedir. Hayırsever vatandaşlarımız sayesinde hayatı boyunca yeni giysi giymemiş yoksullara yeni giysiler giymenin zevkini yaşatıyoruz. Özellikle mağazamıza gelen çocukların yüzündeki mutluluğu herkesin görmesi gerekiyor. Bu mutluluğa vesile olan hayırseverlerimize her zaman duacı oluyorlar. Şuanda mağazamızda birkaç eksiğimiz var. Bunların giderilmesi noktasında hayırseverlerimizin yardımlarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

banner534

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Kadın Milletvekili Canan Candemir’den Kadına...
Gaziantep Milletvekili Canan Candemir, son dönemlerde artan kadın cinayetlerine yaptığı yazılı açıklama...

Haberi Oku