Ankara Yerli Tedarik ve İşbirliği Buluşmaları
GarantiBonus TR

Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi, yatırım ortamının iyileştirilmesi, yerli üreticilerin üretim ve tedarik kapasitelerinin artırılması, endüstrinin talep ve ihtiyaçlarına yenilikçi ve katma değeri yüksek yerli çözümler sunulması amacıyla “Ankara Yerli Tedarik ve İşbirliği Buluşmaları” düzenliyor.
2015 yılında başlayan etkinlikler ile Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi, Ankara’da faaliyet gösteren ve üretim girdisi olarak önemli miktarda bilişim ve destek hizmetleri, malzeme, makine ve insan kaynağı satın alan veya ithal eden büyük şirketler ile kurumsal düzeyde iletişim geliştirerek, tedarik potansiyeli arz eden yaklaşık 200 firmaya ziyaretler gerçekleştirdi. MAN, TAI, Mitaş Poligon ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile “Ankara Yerli Tedarik ve İşbirliği Buluşmaları” gerçekleştirilirken; bu kapsamda 70 firmaya firmaların ihtiyacına yönelik yenilikçi ve katma değeri yüksek yerli çözümlerini sunum yaparak tanıtma imkanı verildi. Görüşmelerin ardından Ankara Kalkınma Ajansı uzmanları tarafından kurumsal düzeyde takip ve tedarikçi adayı firmalara devlet destekleri, fon kaynaklarına erişim, serifikasyon, markalaşma, kurumsallaşma ve ticarileşme konularında rehberlik sağlanıyor. Ayrıca, bölgeler arası işbirliğini geliştirmek amacıyla komşu ajans olan Mevlana Kalkınma Ajansı ile işbirliği gerçekleştirilerek, gerekli yeterliliğe sahip olan Konya firmalarının ürünlerini ve teknolojilerini Ankara Yerli Tedarik ve İşbirliği Buluşmaları ile tanıtma imkanı verildi. Etkinliklere katılan firmalar, Ankara’nın büyük sanayi kuruluşları ile bilim, teknoloji ve inovasyon temelli ürünler geliştiren küçük ve orta ölçekli teknoloji firmaları ve girişimcilerin buluşturulduğu bu tür etkinliklerle yerli teknolojilerin tedarik ağlarına dahil olma fırsatı sağlandı.
Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi tarafından yürütülen “Yerli Tedarik ve İşbirliği Buluşmaları”, Ankara’daki büyük firmalar ile kurumsal düzeydeki buluşmalara FNSS ve Arçelik firmaları ile devam edecek. Bu süreçte tedarik zincirine değer katmak isteyen aday firmalar www.ankaraka.org.tr üzerinden yapacakları başvurularla projede yer alabilecekler.
Yerli Tedarik ve İşbirliği Buluşmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, “Yüksek teknolojinin başkenti olan Ankara ve ‘TechAnkara’ markası için yerli tedarik ve işbirliği buluşmaları ülkemize ve bölgemize örnek teşkil edecek lokomotif projeler arasındadır. Bu projede yenilikçi ve teknolojik ürünlerle yerli üreticinin, Ankaralı büyük firmaların tedarik ağına girerek ürünlerini ticarileştirmelerinin kolaylaştırılması, üretim kapasitelerinin arttırılarak ithal ürünlerin yerli ürünler ile ikame edilmesinin sağlanması, büyük firmaların ise yerli tedarik ağı ile rekabet avantajı sağlaması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Ankaralı firmaları bölgemizde yerli tedarik ağını hep birlikte örmeye ve dünya ile rekabet edebilen bir ‘TechAnkara’ için işbirliğine davet ediyorum” şeklinde konuştu.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
"

Cumhurbaşkanı Erdoğan nikah şahidi oldu,...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin oğlu Ömer Altepe ile Bursa...

Haberi Oku