GÜNCEL:
Çocuklardan anlamlı davranış
banner537
Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyesi çocuklar, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Kent Konseyi Başkanı Ali Yıldırım ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Kent Konseyi Başkanı Ali Yıldırım, yaşları 12-15 arasında değişen çocuk meclisi üyelerinin Ramazan ayı boyunca anlamlı bir çalışmaya imza attığını belirtti. Çocuk Meclisi Başkanı Zeynep Özdemir’in öncülüğünde hareket eden çocukların annelerine hazırlattıkları yemekleri her gün muhtaç ailelerle paylaştığını anlatan Yıldırım, şöyle devam etti: “Çocuk meclisi üyeleri, Ramazan ayının başında belirlenen 8 yoksul aile için harekete geçti. Evlerde annelerine hazırlattıkları yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar. Bunlarla birlikte konseyimiz tarafından hazırlanan gıda paketlerini de yanlarında götürdüler. Aynı zamanda yemek götürdükleri evlerdeki ailelerle birlikte iftarlarını yaptılar. Dayanışma, birlik, yardımlaşma duygularının zirveye çıktığı Ramazan’ın ruhuna uygun olarak yapılan bu örnek davranış tabii ki ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürdü.” dedi.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır da 11 ayın sultanı olarak bilinen Ramazan’da yoksul insanları hatırlamanın çok önemli olduğunu dile getirdi. Çocukları büyüklere örnek olacak nitelikteki davranışın çok anlamlı bulduğunun altını çizen Çakır, gelenekselleşen dayanışmayı canlı tuttukları için kendilerini tebrik ettiğini söyledi.

Çocuk Meclisi Başkanı Zeynep Özdemir, Anadolu’da yıllardır var olan geleneksel yardımlaşma kültürünü canlı tutmak amacıyla böyle bir çalışmayı başlattıklarını dile getirdi.

Muhammed Uzan da toplumdaki muhtaç insanların unutulmaması gerektiğini vurguladı. Onlara el uzatmak, sofralarına sıcak bir yemek ulaştırmanın hali vakti yerinde olan insanların sorumluluğunda olduğunun altını çizen Uzan, böyle bir çalışma içinde yer aldığı için mutlu olduğunu kaydetti.

Fırat Fırat ise projenin fikri aşamasının Ramazan ayı öncesinde oluştuğunu, Ramazan ayında da hayata geçtiğini anlattı. Annesinin evde yaptığı yemeklerle ihtiyaç sahiplerinin evinde oruç açmanın kendisine çok farklı duygular yaşattığına dikkat çeken Fırat, Moldovalı olan annesinin muhtaç insanlar için yaptığı yemekleri daha bir özenle pişirdiğini kaydetti.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çocuk meclisi üyelerine çeşitli hediyeler verirken ailelerine bayram için çikolata verdi.


CİHAN
banner534

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Çeşme Craft Çocuk Atölye açıldı
Altınkum, Flyinn Beach’de açılan Craft Çocuk Atölye’sinde; ritim, masal anlatımı, çizgi film, yoga,...

Haberi Oku