İZMİR:
Bayraklı'da Hıdrellez Şenliği
banner537
yaz mevsiminin gelişini karşılamak amacıyla düzenlenen hıdrellez şenliği, Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle renkli görüntülere sahne oldu.

Doğançay Mahallesi'ndeki etkinlikte yöresel sanatçı Hasan Şahin, türküleriyle geceye renk kattı. Geceye eşi Bahriye Karabağ ile birlikte katılan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bayraklı'ya herşeyin layık olduğunu vurgulayarak, bu tür etkinliklerin daha geniş alanlarda yapılacağını kaydetti. Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen hıdrellez şenliğinde konser veren Mersin'in Mut ilçesinde doğup büyümüş Musa Eroğlun'dan sonra en önemli seslerden biri olarak anılan türkücü Hasan Şahin, dinleyenleri mest etti. Zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı, zaman zaman da halayların çekilip, dansların edildiği gecede etkinliğe katılan yüzlerce vatandaş yaz mevsiminin gelişini doyasıya yaşadı. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da vatandaşlarla birlikte dans edip, eğlendi.

BAYRAKLI'YA 2 CEMEVİ DAHA

İlçeye yeni iki daha cemevi yapmak istediğini ve bununla ilgili yer bulma konusunda bir an önce harekete geçilmesini isteyen Başkan Karabağ, mahale muhtarı ve ilgili kişilerin yer bulmasını istedi. Bayraklı'da bir cemevi bulunduğunu hatırlatan Başkan Karabağ, "Merkezde de cemevi yapmak için yer arıyoruz. Cenazesi olanlar Doğançay'a geliyor. Yer bulursak, hemen 2 ay içinde yeni bir cemevi daha açalım. Biliyorum ki, eski Doğançay köyü, yeni Doğançay mahallesi Atatürkçü, Cumhuriyetçi ve bayrağına sahip çıkan insanların hakim olduğu bir yer. Bu bakımdan sizlerin başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Doğançay'a, herşey layık. Bu bölgeye yapacağımız futbol sahası bittikten sonra artık bu tür etkinliklerin daha büyüğünü ve geniş katılımlısını orada yapacağız" diye konuştu.

banner534

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Onlarca Kadın Şiddete Karşı Birleşti
İzmir’in Konak ilçesindeki kadınlar, 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele...

Haberi Oku