MALATYA:
Malatya Belediyesi Esenlik'in Yeni Konutları 150 Metrekare Olacak
banner537
 NİHAT ABACI
MALATYA (İHA) - Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz yaptığı açıklamada, "Esenlik Yeşilevler, ev sahibi olacakların mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayacakları bir proje olarak hazırlandı. Bir ailenin tüm ihtiyaçları dikkate alındı. Şehrin karmaşasından uzak, ama şehir merkezine yakın, şehri yukarıdan gören havadar konumuyla dikkat çekiyor. Site, sadece kaliteli malzemeler ve titiz işçilik değil, Esenlik tarafından daha evvelki projelerinde olduğu gibi nitelikli bir sosyal çevre ve komşuluk ortamı sunuyor. Bina ve zemin etüdü yapılmış, depreme dayanıklı, içinizin rahat edeceği konutlar sizleri bekliyor" ifadelerini kullandı.

Boyraz, "Bilindiği gibi o bölgede kat yüksekliği konusunda problemler yaşanıyordu. Malatya Belediyesi tarafından yapılan çalışma ile proje mania planına uygun hale getirildi, yüksekliği altı kat olarak belirlendi. 24'er dairelik altı blokta toplam 144 konut yapacağız. Zemin + beş kattan oluşan daireler 150 metrekare olacak. Esenlik güvencesi ile yapılacak konutlarımızın temelini bu ay atacağız, 20 ayda tamamlanacak" dedi.

144 konutun inşaat ihalesinin 18 Mayıs'ta gerçekleştirileceği belirtilirken, başvuru şartlarının önümüzdeki günlerde açıklanacağı kaydedildi.

İHA
banner534

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Yeşilyurt Belediyesi, Okullarda Çevre Bilinci...
Çer-Çöp, geri dönüşüm evleri, atık pil ve bitkisel atık yağ toplama gibi çevre ve insan sağlığına...

Haberi Oku