MANŞET:
Fransız parfümü yerine gül yağı
banner537
Isparta Valisi Memduh Oğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada,Fransa Meclisi'nde 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddini suç sayan yasa tasarısının kabul edilmesinin Türk halkında yarattığı tepkiyi yakından takip ettiklerini vurguladı.
Bu konunun özellikle Isparta'yı yakından ilgilendirdiğini belirten Oğuz, Fransa'ya uygulanacak ambargo kapsamında, kozmetik ve parfümlerin de değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.Fransız kozmetik ürünleri yerine Isparta'da üretilen ürünlerin kullanılması için kampanya başlattıklarını dile getiren Oğuz, herkesi kampanyaya destek vermeye davet etti.
Fransa ile kozmetik alanında rekabet edebilecek en büyük gücün Isparta olduğuna işaret eden Oğuz, bu ülkede üretilen parfüm ve kozmetik malzemelerinde de Isparta gülünden elde edilen gül yağının kullanıldığını kaydetti.
Vali Oğuz, ''Kozmetikte, parfümde Fransız ürünleri yerine gül ürünlerini tercih edin. Bu konuda vatandaşlarımızı aydınlatalım, çünkü en üst kalite güle dayalı kozmetik ürünleri de Isparta'mızda mevcut'' diye konuştu.

AA
banner534

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Ombudsmanlık için 25 başvuru
Kamu baş denetçiliği için 25, kamu denetçiliği için de 783 kişi başvurdu.

Haberi Oku