MARDİN:
Doğuş Otomotiv Mardin'de Trafik Eğitimi Verdi
banner537
Doğuş Otomotiv Grubu, Mardin’de öğretmenlere trafik konusunda eğitim semineri düzenledi.

Bir otelde gerçekleşen toplantıya Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. Sorumlusu Koray Bebekoğlu, Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, kurum amirleri ve öğretmenler katıldı. Açılış konuşmasını yapan Koray Bebekoğlu, nihai amaçlarının eğitimi müfredata dahil etmek olduğunu belirtti. Türkiye'nin en büyük problemlerinden birinin trafik olduğunu kaydeden Bebekoğlu, "Şehir düzeni yükseldikçe trafiğe daha fazla ihtiyaç var, düzene daha fazla ihtiyacımız var. Biz ikinci sınıf çocuklarımızın hayat bilgisi dersinin içine hayatı öğreniyorum bölümüne trafik ve uygulamalı öğretim konusunda bir metodoloji geliştirmeye çalıştık. Bunun nihai hedefi başta dediğim gibi müfredatta bütün okullarda okutulması ama bunun için gerekli düzenlemeleri yaparak spot çalışmalar yaptık. Bugüne kadar 10’dan fazla ilde çalışmalar yaptık. Mardin’de bu çalışmaları yapıyoruz, bu programın son ayağımız. Amacımız tüm öğrencilere ulaşmak ve trafiği anlatmak" dedi.

"HERKES BİRBİRİNİ SUÇLAYACAĞINA AYNAYA BAKIP KENDİNİ GÖRSÜN"

Vali Cengiz ise, bu çalışmalarından dolayı Doğuş Otomotiv yetkilileri ve idarecilerini yürekten kutladığını söyledi. Vali Cengiz, "Trafiğin içimizden birini alıp götürmediği aile sayısı çok azdır. Hemen hemen hepimizin çok yakınımız olan birilerini trafiğin aramızdan alıp götürdüğünü görüyorum. Türkiye de bildiğimiz gibi maalesef trafik kazası sayıları ve oranları çok yüksek, herkes bu konuda sorumluluğu birbirine atıyor. Denetleyenler, eğitenler denetleyenleri, şoförler karayollarını, karayolları şoförleri, maalesef kusur bende diyen yok. Halbuki herkesin aynadan kendisine bakması lazım, özellikle kamu personelinin, kamu görevlilerinin olaya sadece yasal boyutuyla bakmaması lazım, vicdani sorumluluk açısından bakması lazım" diye konuştu.

Belediye Başkanı Ayanoğlu da, "Trafik kurallarında her şeyin temelinde insana saygı var. Biz bu saygı esasında eğer gerçekten eğer biz bu insana saygıyı gerçekleştirebilirsek kesinlikle biz bu trafik meselesini de halledebiliriz" şeklinde konuştu.

Eğitime katılan öğretmenler ise, temel amaçlarının buradan aldıkları trafik bilgilerini çocuklara aktarmak ve çocukları bu konuda eğitmek olduğunu ifade etti.

banner534

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Sabah Namazında ’Kasımiye’ Buluşması
Mardinli gençler, her pazar önceden belirlenen bir camide sabah namazında bir araya gelip, buluşma geleneğini...

Haberi Oku