POLİTİKA:
Saadet Partisi'nden Arakan mitingi
Ajans Malatya
ANKARA

Saadet Partisi Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, başkanlık divanı toplantısında Müslümanlara yönelik katliam ve zulümleri lanetlemek amacıyla İstanbul'da bir miting düzenleme kararı alındığı bildirildi. 

''Bütün zalimleri lanet'' sloganı altında İstanbul'da 4 ağustos pazar günü düzenlenecek miting için Saadet Partisi 6 kişilik bir komisyon oluşturdu. 

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın da konuyla ilgili, dünyadaki Müslümanların durumunu görüşmek üzere toplandıklarını ve sonrasında miting kararı aldıklarını belirterek, ''Maalesef, Arakan'da gerçekten tam bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Binlerce masum Arakanlı Müslüman bütün dünyanın gözü önünde tarihte görülmemiş bir vahşetin kurbanı olmaktadır. Saadet Partisi olarak dünyanın neresinde olursa olsun hiçbir zulme rıza gösteremeyiz, sessiz kalamayız. Bu yüzden Arakan'dan, Doğu Türkistan'a, Filistin'den Suriye'ye, akan Müslüman kanını telin etmek ve tüm zalimleri lanetlemek üzere bir miting kararı almış bulunuyoruz'' ifadelerini kullandı.

AA

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner499

AK Parti 3. Bölge Milletvekili Adayı Şentop:...
AK Parti MKYK üyesi ve AK Parti 3. Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Avcılar’da temaslarda...

Haberi Oku