TEKİRDAĞ:
13 Tekerlekli Sandalye Kızılay Şubesine Teslim Edildi
banner537
Namık Kemal Üniversitesi Malkara Meslek Yüksek Okulu öncülüğünde, Çevre gönüllüleri tarafından başlatılan Plastik Kapak toplama etkinliği sonucunda 1660 kg plastik kapak toplanarak temin edilen13 adet tekerlekli sandalyeTürk Kızılayı Malkara Şubesi’ne teslim edildi.

Çevre gönüllüleri Malkara Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Engin Gürfiliz, Emekli Öğretmen Salih İrez, Esnaf Hüseyin Yontar, Adem Ertan Emekli Öğretmen Nazmi Tunca ve Ertan Ersavaş tarafından 2011 yılının yaz aylarında başlayan kampanyaya Malkara İlçesindeki Tüm okullar, sivil toplum Kuruluşları lokanta ve kahvehaneler, Beşiktaşlılar derneği ve uysal madenciliğin katkılarıyla toplanan 1660 kg mavi kapak Çerkezköy’de bulunan Murat Uygun Emre Geri Dönüşüme verilerek bu firmanın aracılı ile ise Eczacı Ertunç Yaman ve Gürel Medikal firmaları tarafından 13 adet Tekerlekli sandalye gönderildi. Gönderilen bu tekerli sandalyelerin muhtaç vatandaşlara verilmeleri için çevre gönüllüleri tarafından Türk Kızılay’ı Malkara Şubesi Başkanı Ömer Meral’e teslim edildi.

Türk Kızılay’ı Malkara Şubesi Başkanı Ömer Meral Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, öncelikle bu plastik kapak toplama kampanyasına katılan vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm vatandaşlarımızın bu kampanyaya katılıp muhtaç vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye temini konusunda yardımcı olmalarını istiyoruz dedi.

banner534

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Kapaklı Kaymakamı Gürbüz: "Türklerle...
Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz (ortada), Belediye Başkanı İrfan Mandalı (sağda)

Haberi Oku