TEKİRDAĞ:
İstiklal Marşı'nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü
banner537
İstiklal Marşı`nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü nedeniyle bir program düzenlendi. Çorlu Belediyesi Memduh Şevket Esendal Sahnesi`nde düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin ev sahipliğinde hazırlanan program Çorlu Belediyesi Memduh Şevket Esendal Sahnesi`nde gerçekleştirildi. Programa Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanlığı temsilcisi Öğretmen Albay Ayhan Kilment, Çorlu Belediye Başkan Vekili Serhad Çatalkaya, Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Ercan Karakuş, Tekirdağ İl Genel Meclisi Başkanı Orhan Perçinoğlu, Çorlu İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Tolga Çemrek, Çorlu İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı İzzet Ersoy, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Okumuş, Çorlu Müftüsü Nazmi Söğüt, Çorlu Nüfus Müdürü Safet İran, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldılar.

Mehmet Akif Ersoy`u Anma Günü ve İstiklal Marşı`nın kabulü nedeniyle düzenlenen resim, kompozisyon ve İstiklal Marşı`nın tamamını ezbere okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Garnizon Komutanlığı temsilcisi Öğretmen Albay Ayhan Kilment ve Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Ercan Karakuş tarafından verildi.

Ortaokul 5. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen İstiklal Marşı`nın tamamının okunması yarışmasında dereceye giren öğrencilerden olan Uncular Süleyman Peker Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Seray Tufan`ın İstiklal Marşı`nın tamamını ezbere okuduğu ve büyük alkış aldığı programda Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri Bir Hilal Uğruna adlı müzikli anlatı, şiir ve drama gösterisini sundular.

Programda resim, kompozisyon ve İstiklal Marşı`nı okuma yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ve okulları ise şu şekilde oluştu.

Resim yarışması birincisi Bedia Süleyman Serpicioğlu İlkokulu`ndan Ceren Ültanır, ikinci Cumhuriyet Özel İdare İlkokulu`ndan Sevgi Akkaya, üçüncü Gazi İlkokulu`ndan Sıla Taşıyan. İstiklal Marşı`nın tamamını ezbere okuma yarışmasında birinci 75. Yıl Mustafa Kemal İlkokulu`ndan Seher Canlı, ikinci Uncular Süleyman Peker İlkokulu`ndan Seray Tufan üçüncü ise Atatürk İlkokulu`ndan Ayşegül Dirik oldular.

Liseler arası kompozisyon yarışmasının birinciliğini ise Mehmet Rüştü Uzel Endüstri Meslek Lisesi`nden Muratcan Aydın, ikinciliğini Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi`nden Asude Çolakoğlu üçüncülüğünü de Çorlu Anadolu Öğretmen Lisesi`nden Başak Özbak elde ettiler.

banner534

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Çerkezköy’de Bayırbucak Türkmenleri İçin...
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı.Çerkezköy...

Haberi Oku