YOZGAT:
Sorgunlu Minikler Hacivat Ve Karagöz İle Tanıştı
banner537
Sorgun Yağmur Çocuk Kreşi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği Hayali Seçkin Güneş Tiyatro Ajansı tarafından sergilenen Hacivat Karagöz oyunu veliler ve minikler tarafından ilgi ile izlendi.

Yağmur Çocuk Kreşi Müdürü Gülnaz Şahin, çocukların Hacivat ile Karagöz’ü ilk kez izlediklerini ve izlemekten de büyük zevk duyduklarını belirterek, “Çocukların sanata karşı ilgilerinin gelişmesi ve sanata sevgi duymaları açısından da böyle organizasyonların çok önemlidir. Sanat büyükten küçüğe tüm bireylerin yapısında var olan bir özelliktir. Önemli olan çocukların bu özelliğini ortaya çıkarmaktır. İşte bu tür etkinliklerle bu özellikler ortaya çıkarılabilir. Çünkü onlar bir şeyler oluşturma, kendinden katma ve yaratma çabası içindedir. Beğenilme ya da kötü bulunma kaygısı gözetmeden kendi hayal gücünü ortaya koyar. Ona göre yapılan her şey güzeldir” dedi.

Bursa Tiyatro Ajansı Genel Sanat Yönetmeni Seçkin Güneş de yaptığı açıklamada, geleneksel gölge oyunumuzun en önemlilerinden biri olan Hacivat-Karagöz’ü yeni nesillere aktarmak için çaba sarf ettiklerini dile getirdi. Güneş “Oyunlarımızı mümkün olduğu kadar çok çocuğa ulaştırmayı hedefledik. Bu kapsamda da çocukların her zaman merakla izlediği Hacivat ve Karagöz’ü, kreşlerde sahneliyoruz. Hem onları mutlu ediyoruz, hem de Hacivat ve Karagöz’ü onlara tanıtıyoruz. Böylelikle bir kültürün yok olup gitmesinin önüne geçmiş oluyoruz. Ben kreş yöneticilerine, velilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

banner534

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Sorgun Belediye Ekipleri Cadde Ve Sokaklardaki...
Sorgun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri şehir merkezindeki ağaçların bakım ve budama...

Haberi Oku