YOZGAT:
Yerköy Rehberlik Araştırma Merkezi 7-19 Yaş Aile Eğitimi Programlarına Başladı
banner537
Milli Eğitim Bakanlığı'nın yürüttüğü ve Türkiye genelinde dört yıldır uygulanan “7-19 Yaş Aile Eğitimi Programı”, Yerköy 80. Yıl Ortaokulunda başladı.

Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yerköy Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) tarafından ilk ve ortaokul velilerine 7-19 yaş aile eğitimi kapsamında “Çocuklarla iletişim kurmak” konulu seminer düzenlendi.

Yerköy 80. Yıl Orta Okulunda gerçekleşen seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Mustafa Atmaca ve veliler katıldı. Eğitimin, ergeni tanımak, iletişim kurmak, birlikte büyümek, aile tutumları, riski yönetmek, olumlu davranış kazandırma, uzlaşabilmek, geleceği planlamak konu başlıkları ile 8 hafta 3'er saatlik oturumlarla devam edeceğini belirten Yerköy RAM Müdürü Mustafa Atmaca, “7-19 Yaş Aile Eğitimi'nin temel amacı, 7-19 yaşlar arasında çocuğu olan anne ve babaların ya da bu yaşlardaki çocuklara bakan kişilerin var olan bilgi ve becerilerini geliştirerek daha sağlıklı çocuklar yetiştirmelerini desteklemektir” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, 7-19 yaş arası aile eğitimi programı sayesinde ailelerin bilgi ve becerilerini geliştirileceğini belirterek, “Anne ve babalık 24 saat bir durum değildir. Anne Babalık bir ömür boyu süren bir görevdir. Şöyle de düşünürsek bir meslekte deneme, yanılma uygulanabilir. Ama anne ve babalık mesleğinde deneme, yanılmaların sonucu ne yazık ki çok ciddi sorunlara sebep olmaktadır. Anne ve babanın eğitimi çocuk yetiştirme de ciddi sorunların önlenmesini sağlayan önemli etkendir. 7-19 Yaş Aile Eğitimi Programı aileyi eğitime dahil etmenin bir yoludur” diye konuştu.

banner534

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Sorgun Belediyesi Daha Temiz Sorgun İçin Gece...
Sorgun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri daha temiz bir Sorgun için gece gündüz demeden...

Haberi Oku