16 İlde BTÖ'ye Yönelik 120 Şüpheli Yakalandı

16 İlde BTÖ'ye Yönelik 120 Şüpheli Yakalandı
İçişleri Bakanı Yerlikaya, 16 ilde Bölücü Terör Örgütüne yönelik yapılan "Bozdoğan-2" operasyonlarında 120 şüpheli yakalandı. Malatya da operasyon yapılan iller arasında bulunuyor.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 16 ilde Bölücü Terör Örgütü'ne yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen "Bozdoğan-2" operasyonlarında 120 şüphelinin yakalandığını belirterek şu detayları paylaştı:

"Aziz Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince Afyon, Ankara, Aydın, Bingöl, Hakkari, Hatay, İzmir, Kars, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Tunceli’de düzenlenen “Bozdoğan-2” operasyonlarında; Bölücü Terör Örgütü ve Suriye’de terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren, illegal sokak eylemlerine katılan ve milis/işbirlikçi olduklarına dair haklarında bilgiler elde edinilen, Terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilen 120 şüpheli yakalandı. Operasyonlar sonucu; ruhsatsız tabancalara ve çok sayıda dijital materyale el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir