Adıyaman 3. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı başladı

Adıyaman 3. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı başladı
Medya Trend Fuar ve Organizasyon Firması tarafından 18-28 Nisan tarihlerinde Adıyaman 3. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarının açılışı yapıldı.Adıyaman 3. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı Adıyaman Fuar Merkezinde 5 gün boyunca açık olacak....

Medya Trend Fuar ve Organizasyon Firması tarafından 18-28 Nisan tarihlerinde Adıyaman 3. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarının açılışı yapıldı.

Adıyaman 3. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı Adıyaman Fuar Merkezinde 5 gün boyunca açık olacak. 115 firmanın stant kurduğu fuarın açılışı Adıyaman Vali Yardımcısı Ayhan Akpay, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan tarafından gerçekleştirildi. Yapılan açılış programında konuşan Medya Trend Fuar ve Organizasyon Firması Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gül, “ Bu fuarımız oldukça güzel bir fuar oldu. Şuanda fuar alanımızda 115 tane firmamız yer alıyor. 5 gün açık olan fuarımıza yoğun katılımın olacağına inanıyoruz. Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu’ya, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürüz Adil Alan’a, Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu ve fuarda emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi. Daha sonra konuşan Adıyaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, “Türkiye, yedi coğrafi bölgesi ve otuz tarım havzası ile tarımsal üretim potansiyeli yönünden çok önemli bir ülkedir. Bakanlığımız bu potansiyeli tam anlamıyla üretime dönüştürmek için büyük bir çaba sarf etmektedir. Bu amaç doğrultusunda kararlı bir yol izlenerek ülke tarımı dünyada 7., Avrupa’da ise birinci sıraya taşınmıştır.

Son yıllarda ilimiz tarım alanında önemli bir yol kat ederek Türkiye’de söz sahibi illerden birisi haline gelmiştir. Artık kısaca Adıyaman tarımı Türkiye tarımının birinci lig’indedir diyebiliriz. Son Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, sulama yatırımları, 339 projeye 5,3 milyon TL, makine ekipman destekleme 6 bin 387 projeye 18,8 milyon TL, ekonomik yatırım programı, 216 projeye 98,7 milyon TL hibe sağlanmıştır. Arazi toplulaştırmaların yapılan yatırım tutarı ise 33,4 milyon TL’dir” şeklinde konuştu.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ise konuşmasında, “ Türk milletinin elinden hiç bir şey kurtulmaz yeter ki biz azimli olalım, gayretli olalım, bir şeyi yapmak için mücadele gösterelim. Bunu yaptığımız sürece bizim elimizden hiç bir şey kurtulmaz. Sadece tarımla ilgili olarak birinci sıraya gelmemiz yetmez. Biz mermer ile ilgili de inşaat sektöründe de birinci sıraya gelmemiz lazım. Bugün Türkiye’nin yüzde 13 mermer potansiyeli olan bir ilden bahsediyorsak inanıyorum ki mermer ve inşaat sektöründe de birinci sıraya geleceğimizden hiç şüphem yok. Yeter ki bizler bir araya gelelim birlikte olalım. Birlikte olduğumuz sürece elimizden hiçbir şey kurtulamaz.

Eğer Adıyaman’ın çıtasını yükseltmek istiyorsak bizim daha çok çalışmamız lazım, ürettiğimizi de dünya pazarında buluşturuyor olmamız lazım” cümlelerini kullanarak fuarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Adıyaman Vali Yardımcısı Ayhan Akpay ile Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, fuarın oldukça anlamlı bir fuar olduğunu belirterek Medya Trend Fuar ve Organizasyon Firması ile fuarda emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ettiğini dile getirdi.

Yapılan konuşmaların ardından il protokolü tarafından fuarın açılış kurdelesi kesildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir