Adıyaman İndere'de 2 Bin Konut Tamamlandı!

Adıyaman İndere'de 2 Bin Konut Tamamlandı!
Adıyaman İndere'de tamamlanan 2 bin konut, Bakan Mehmet Özhaseki'nin açıklamasına göre teslime hazır durumda.

Bakan Mehmet Özhaseki, 6 Şubat 2023 tarihli Kahramanmaraş depremlerinin ardından yapı ve kalkınma çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürdüklerini ifade ederek, depremden etkilenen 11 şehirde 451 bin 297 bağımsız bölümün inşasına devam ettiklerini dile getirdi. Depremin yıl dönümünde 76 bin 624 konutu sahiplerine teslim ettiklerini belirten Bakan Özhaseki, yıl sonuna kadar 200 bin konutu tamamlayacaklarını vurguladı. 2025'in sonuna kadar tüm afet konutlarını ve iş yerlerini bitireceklerini belirten Özhaseki, depremden etkilenen tüm illerde olduğu gibi Adıyaman'da da yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve Türkiye'nin en büyük inşaat alanını Adıyaman İndere'de kurarak 16 bin 433 konut yapmış olduklarını aktardı.

“İndere’de emlak konut eliyle 850 blok inşa ediyoruz”

Bakan Mehmet Özhaseki, Emlak Konut işbirliğiyle Adıyaman İndere'de 850 kütleden oluşan 16 bin 433 konut yapıldığını ifade etti. İndere'de afet konutlarının yanı sıra sosyal alanlar da inşa ettiklerini belirten Bakan Özhaseki, altyapı çalışmalarını da özenle sürdürdüklerini vurguladı.

“Ülkemizin en büyük şantiyesi İndere’de 9 bin işçi kardeşimiz gayretle çalışıyor”

Bakan Mehmet Özhaseki, deprem bölgelerinde gerçekleştirdikleri faaliyetleri de gözden geçirdiği açıklamasında şunları ifade etti: “Deprem bölgesini bir an evvel ayağa kaldırabilmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Afet konutlarımızın ve köy evlerimizin yapımına hızla devam ediyoruz. 4 bin 333 köyde yapacağımız 100 bin çevre dostu, Sıfır Atık uyumlu köy evinin yarısını çelikten yapacağız; bir kısmını tamamlayarak hak sahiplerimize teslim ettik.” dedi. Depremden en çok etkilenen şehirlerde, şehir meydanlarını da inşa ettiklerini vurgulayan Bakan Özhaseki; şehirlerin ticari hayatını canlandıracak çarşıların yapımına da ara vermeden devam ettiklerini; şehirleri tarihî ve kültürel dokularını koruyarak; mahalle kültürünü yansıtan, yöresel ve yatay mimariye uygun, sağlam ve güvenli konutlar yaparak ayağa kaldıracaklarını belirtti. Bakan Özhaseki yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin en büyük şantiyesinde 9 bin işçinin çalıştığını belirterek “Deprem bölgesinde 110 bin kişilik işçi ordumuzla çalışıyoruz. En büyük şantiyemiz olan İndere’de de 9 bin işçi kardeşimizle yaz kış demeden gayretle çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

konut.webp

İndere’de 2 Bin Konut Tamamlandı, Teslime Hazır

Bakan Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin en büyük inşaat alanına dair yaptığı yazılı açıklamada tamamlanan konutlarla ilgili bilgi verdi. Adıyaman İndere'de 2 bin konutun bitirildiğini ve teslime hazır olduğunu belirten Bakan Özhaseki, “İndere’de 2 bin afet konutumuzun yapımını tamamladık, teslimlerine başlayacağız. İnşallah deprem bölgesinin tamamında evlerimizi en kısa sürede tamamlayarak depremzede kardeşlerimize teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir