Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamuya Atama Yapacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamuya Atama Yapacak
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca kamu kurum ve kuruluşlarına atama yapılacağını duyurdu. Bu atama kapsamında 491 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının ataması gerçekleştirilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde kamu kurum ve kuruluşlarına 491 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının ataması gerçekleşecek. Bakanlıktan paylaşılan açıklamaya göre, yarın düzenlenecek olan törenle 491 şehit yakını, gazi ve gazi yakınına istihdam imkanı sağlanacak. "Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarının Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni" Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın katılım sağlamasıyla noter huzurunda düzenlenecek.

Törende hak sahiplerinden 160'ının ataması öğrenim durumları itibarıyla antrenör, avukat, biyolog, büro personeli, çocuk eğiticisi, çocuk eğitimcisi, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, eczacı, fizyoterapist, grafiker, hemşire, hemşire yardımcısı, imam-hatip, Kur'an kursu öğreticisi, mimar, mühendis, müze araştırmacısı, öğretmen, programcı, psikolog, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, sosyal çalışmacı, tekniker, teknisyen ve veteriner hekim unvanlı kadrolara yapılacak. Ayrıyeten, 219'u memur, 88'inin hizmetli ve 24'ünün de sürekli işçi unvanlı kadrolara ataması yapılacak.

Bu atamayla bugüne kadar kamuda istihdamı sağlanan şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının toplam sayısı 49 bin 310'a ulaşacak.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir