Altunkaya'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Altunkaya'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı
BBP Malatya Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı Ercan Altunkaya 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolaysıyla mesaj yayınladı.

BBP MALATYA Yeşilyurt Merkez ilçe başkanı Ercan ALTUNKAYA , "Büyük Türk milleti, birçok zorluğa türlü fedakarlıklarla göğüs germiş, en zor badirelerden alnının akıyla çıkmasını bilmiş ve nihayetinde bundan 95 yıl önce yönetim şekli olarak Cumhuriyeti kabul edip, Türkiye Cumhuriyeti devletini kurmuştur." ifadelerini kullandı.

ALTUNKAYA  yayımladığı mesajla Cumhuriyetin ilanının 95'üncü yıl dönümünü kutladı.

Türk milletinin binlerce yıllık siyasi tarihinin en önemli atılımlarından birinin de Cumhuriyet olduğunu belirten Altunkaya  "Büyük Türk milleti, birçok zorluğa türlü fedakarlıklarla göğüs germiş, en zor badirelerden alnının akıyla çıkmasını bilmiş ve nihayetinde bundan 95 yıl önce yönetim şekli olarak Cumhuriyeti kabul edip, Türkiye Cumhuriyeti devletini kurmuştur. O gün bu cesareti gösterenleri minnetle ve şükranla anmak, onları hayır dualarla yad etmek hepimizin boynunun borcudur. Bugün bizler, bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız bir şekilde yaşayabiliyorsak, bunu o kahramanlara borçluyuz." mesajını paylaştı.

ALTUNKAYA  95 yaşına giren Türkiye Cumhuriyeti'nin günümüze kadar gelen sürecinde, Cumhuriyetin özüne ve umdelerine aykırı uygulamaların, ekonomide, siyasette, toplumsal gelişimde muasır medeniyet hedeflerini aşmayı engellediğini ancak bütün olumsuz şartların bile 95 yıllık Cumhuriyetin "hikmetine" ve "faziletine" gölge düşüremediğine dikkati çekti.

- "İdealimizdeki gelecek, korku ve endişelerimizden uzak bir gelecek olacaktır"

Türkiye'nin adeta "bıçak sırtında" olduğunu ifade eden Ercan ALTUNKAYA , şunları kaydetti:

"Maruz kaldığımız tüm yıkım projelerinin, milletimizin geniş kesimleri tarafından fark edildiğini görüyoruz. Türkiye, çarkına tutulduğu bu yıkım projeleriyle arasına geçmişte nasıl ciddi mesafeler koymuşsa bundan sonra da koyacaktır. Bunun içindir ki öncelikle ülkemizin geleceğini belirleyen sorumluluk makamında olan ülke yöneticileri başta olmak üzere, sokaktaki insanımıza kadar her ferdimiz önümüzdeki dönemde çok dikkatli hareket etmek zorundadır. Günlük hesaplarla dar siyaset veya zümre anlayışlarıyla, gelecek perspektifini öne almayan yaklaşımlarla ülkenin ve milletin hayrına olan yolun bulunabilmesi mümkün değildir.

Bizler Büyük Birlik Partisi olarak ülkemize ve insanlarımıza iyi bir gelecek bırakmak istiyoruz. İdealimizdeki gelecek, korku ve endişelerimizden uzak bir gelecek olacaktır. Eğer hasretini çektiğimiz bir gelecek tasarlayacaksak, bu ancak bizzat hayat sebebimiz olan değerlerimize öncelik tanımakla ve o değerlere olan boyun borcumuzu yerine getirmekle mümkün olacaktır."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Harbi kahramanlarını, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan ve bu kutlu vatanı korumak uğruna canını feda etmekten kaçınmayan dün Tunceli de soğuk hava şartları nedeniyle donarak şehit olan şehitlere rahmet dileyen Altunkaya , "Misakımilli duyarlılığından taviz vermeden, çevre coğrafyamızda bilhassa Irak ve Suriye'deki Türkmen illerinde mazlum, mağdur Türkmen kardeşlerimize ve terör örgütleriyle mücadele eden güvenlik güçlerimize mücadelelerinde ve işlerinde başarılar diliyorum. Aziz Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir