Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu: Yöresel Lezzetlerin Değerini Gastronomiyle Anlatıyor

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu: Yöresel Lezzetlerin Değerini Gastronomiyle Anlatıyor
Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Malatya Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akif Gülaçtı'nın heyetine eşlik ederek ilçemizi gezdi.

Malatya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akif Gülaçtı ve yanındaki heyet ilçemizi ziyaret etti.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Akif Gülaçtı ve beraberindekilerle birlikte Kaşkaoğlu Gastronomi Mutfağı, Arapgir Belediyesi Reyhan Kurutma ve Paketleme Tesisi ile Arapgir Belediyesi Konkasör Tesisi ve Beton Santrali'ni ziyaret etti.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu; “Gastronomi, yerleşikler ve bölgeyi ziyaret eden turistler arasında önemli bir bağ oluşturmasının yanı sıra somut olmayan kültürel değerlerin de aktarılmasına yardımcı olmaktadır. Gastronomi turizmi kapsamında yiyecekler, bölgeye turistlerin gelmesi için önemli bir çekim unsuru hatta başlı başına bir destinasyon tercihi olabilmektedir. Bu nedenle bölgesel kimliğin unsurlarını taşıyan yiyeceklerimizin ve içeceklerimizin coğrafi işaret alarak tescillenmesi destinasyonun gastronomi imajını güçlendirmesi açısından önemlidir. Coğrafi İşaret Tescil işlemlerinde bizlere desteklerinden dolayı Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürümüz Akif Gülaçtı başta olmak üzere tüm ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir