Arguvan Kadın Dinlenme Evi Açılışında Veli Ağbaba: Arguvanlıların Destekleri İçin Minnettarız

Arguvan Kadın Dinlenme Evi Açılışında Veli Ağbaba: Arguvanlıların Destekleri İçin Minnettarız
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan'da Kadın Dinlenme Evi açılışında, Arguvanlıların partilerine olan desteğine vurgu yaparak, "Arguvan'a minnet borçluyuz." dedi.

Arguvan Belediyesi tarafından kadınların kullanımına sunulan Kadın Dinlenme Evi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Arguvan Kadın Dinlenme Evi, muhteşem bir törenle hizmete açıldı. Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan Belediye Başkanı Ersoy Eren, CHP Malatya Kadın Kolları Başkanı Nezahat Aydın, il ve ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve birçok davetli etkinliğe katıldı.

Arguvan'da daha önce var olan bir kadın dinlenme evinin, Arguvanlı kadınlara ve Arguvan'a yakışmadığını belirten belediye başkanı Ersoy Eren, “En büyük hizmetimiz kadınlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza olacak demiştik. Kadınlarımız her şeyin iyisine güzeline layık. Arguvan merkezde kadınlarımıza ait bir alanın olması büyük bir ayrıcalık. Daha önceden yapılmış bir kadın dinlenme evi vardı ancak fiziki şartları uygun değildi. Lavabosu yoktu, hijyen yoktu, yaşlılarımızın inip çıkması çok zordu. Bizde ilk iş olarak atıl halde bekleyen bir dükkanı tamamen kadınlarımıza göre yeniledik. Emzirme ve bebek bakım odası dahil olmak üzere en ince ayrıntıya kadar düşündük. Sosyal etkinliklere de ev sahipliğinin yapılacağı bir alan haline getirdik. Her projemizde destek olan, yanımızda olan ve ilerleyen zamanlarda kadınlarımıza yönelik daha güzel bir merkezi yaptıracak olan milletvekilimiz Veli Ağbaba’ya da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Arguvan’ın ne eksiği ne ihtiyacı varsa yanında olmak benim boynumun borcu”

CHP İl Başkanı Barış Yıldız ise, “Biz Arguvan’a ne yapsak azdır. Çünkü Arguvan bugüne kadar CHP’ye, Mustafa Kemal’e sahip çıkmıştır. Veli Ağbaba ve Ersoy Eren ile Arguvan’da böyle güzel açılışlar devam edecek. Birçok belediyede göreceğiniz kadın dinlenme evlerinin mimarı da vekilimiz Ağbaba’dır” şeklinde konuşarak teşekkür etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, kadınlar için kapsamlı bir sosyal tesis planladıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Arguvanlılar iyi günde kötü günde her zaman olduğu gibi partilerine sahip çıktı. Biz Arguvan’a minnet borçluyuz. Bir gerçeği çok iyi biliyoruz ki tek gerçek partidir, kişiler değil. Tek gerçek Atatürk’ün kurduğu büyük Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Sizlerin sayenizde Türkiye’de birinci parti olduk, Malatya’da belediye sayımızı 5’e çıkardık. Seçim bitti ama işimiz bitmedi. Yıllardır kutlanmayan 19 Mayıs bayramını kutladık. 29 Ekim’i de kutlamayacaklar Malatya’da ama söz veriyorum çok büyük coşkuyla kutlayacağız. Ersoy Eren’e teşekkür ediyorum kısa sürede kadınlarımız için güzel bir yer hazırlamış. Artık kadınlarımız park köşelerinde, durak köşelerinde beklemeyecek kadın dinlenme evimizde nefes alacak. Yakın zamanda da daha kapsamlı bir kadın dinlenme evini Arguvan’a yapacağız. Arguvan’ın ne eksiği ne ihtiyacı varsa yanında olmak benim boynumun borcu.” diyerek konuştu.

Açılış, sanatçı Mahir Yiğitler'in seslendirdiği türküler ve yöresel oyunlar eşliğinde devam etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir