Bakan Işıkhan'dan Asgari Ücret Açıklaması

Bakan Işıkhan'dan Asgari Ücret Açıklaması
Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği asgari ücret toplantısıyla alakalı Bakandan son dakika açıklaması geldi.

Türkiye’de milyonlarca emekli ve asgari ücretlinin kulağı beklenilen komisyon toplantısında alınacak ve konuşulacak kararlarda. Herkesin gözü komisyon toplantılarından çıkacak kararda. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 senesi için belirlenecek asgari ücrete ilişkin açıklamalarda bulundu.

Aralık ayı itibariyle başlayacak asgari ücret toplantılarına ilişkin detaylar belli oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Vietnam Başbakanı Pham Minh Chinh ile ortak basın toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Işıkhan, çalışan emeklilere 5 bin liralık ikramiyenin ne zaman verileceği ile ilgili soru üzerine, “Mecliste kabul edilir edilmez çalışmalara başlayacağız. Şu anda net bir tarih yok, çalışmalarımız ne zaman biterse ikramiyeyi emeklilerimize ulaştıracağız. Önemli olan kararın açıklanmasıydı. Burada Cumhurbaşkanımızın kararı çok önemli” dedi.

“TAM RAKAM NET DEĞİL AMA….”

İkramiyenin kaç çalışan emekliyi kapsadığı sorusu üzerine Işıkhan, “Tam rakam net değil ama 4 milyon 600 binden fazla emeklimiz var. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ve Hazine ve Maliye Bakanımızın çalışmaları doğrultusunda bütün emeklilerimizi kapsayacak bir karar çıktı” ifadelerini kullandı.

“TARAFLAR ARASINDAKİ EN YÜKSEK FAYDAYI…”

Asgari ücret görüşmelerinin aralık ayında başlayacağını da söyleyen Bakan Işıkhan, taraflarla konuşmak için daha çok erken olduğunu dile getirdi. Bakan Işıkhan, “Bir şey söylemek için daha çok erken. Biliyorsunuz aralık ayı bitmeden Resmi Gazete'de yayımlamak zorundayız. Temmuz ayında yaptığımız gibi taraflar arasındaki en yüksek faydayı gözeterek verimli bir toplantıyı gerçekleştireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir