Bakan Yerlikaya: "Malatya dahil 20 ilde operasyon: 35 şüpheli yakalandı."

Bakan Yerlikaya: "Malatya dahil 20 ilde operasyon: 35 şüpheli yakalandı."
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde, aralarında Malatya'nın da bulunduğu toplam 20 ilde gerçekleştirilen "Sibergöz-16" operasyonlarında 35 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde "çevrim içi çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele" kapsamında gerçekleştirilen "Sibergöz-16" operasyonlarında, aralarında Malatya'nın da bulunduğu toplam 20 ilde 35 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Çocuklarımız için suçlularla mücadele etmeye kararlıyız. Sibergöz-16 operasyonlarımız kapsamında, 20 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda 35 şüpheliyi yakaladık. Güvenli internet için çalışmalarımız kararlılıkla devam edecek" ifadelerini kullandı. Bakan Yerlikaya,

"Çocuklarımızı koruma için suçlularla mücadele etmeye kararlıyız. Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında, Ankara merkezli Adana, Ağrı, Aydın, Bolu, Bursa, Çorum, Denizli, İstanbul, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Malatya, Muğla, Sakarya, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Yalova’da eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Sosyal medya uygulamaları üzerinden grup kurularak çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu, çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirildiği ve sosyal medya platformlarında çocuk istismarı görüntülerinin paylaştığı tespit edildi. Operasyonlar sonucunda çok sayıda dijital materyale el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Kara Vatan’da olduğu gibi Siber Vatan’da da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında" ifadelerine yer verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir