‘Bana Bir Harf Öğretenin 40 Yıl Kölesi Olurum’

‘Bana Bir Harf Öğretenin 40 Yıl Kölesi Olurum’
Başkan Gürkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir mesaj paylaştı. Başkan Gürkan, ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ ifadesinde bulundu.

Başkan Gürkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında şunları söyledi:

Gelecek nesillerimizi emanet ettiğimiz fedakâr öğretmenlerimizin bu çok anlamlı günleri olan Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Öğretmenlik mesleğinden gelen biri olarak ‘Öğretmenler Günü’ benim için de ayrı bir önem arz etmektedir. Öğretmenlerimiz okullarda sadece bir eğitici değil, aynı zamanda öğrencileri için bir anne, bir baba, bir rehberdirler.

‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ inancından, ‘Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’ hedefine uzanan her el öğretmenlerin elidir. Bu el, çağdaş Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşıyacak eldir.

Çağdaş, modern ve gelişmiş ülkeler arasında yer almanın temelinde, yetişmiş insan gücü yer almaktadır. Yetişmiş insan gücü de ancak ve ancak eğitim ordusuyla mümkündür. Karanlığa ışık saçan, yarınlarımıza umut tohumları eken ve çağdaş Türkiye’nin mimarı olan öğretmenlerimiz, övgülerin en güzeline layıktır.

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde vefat eden öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, tüm eğitim camiamızın Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir