Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat Ayı Olağan Toplantısını Yaptı

Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat Ayı Olağan Toplantısını Yaptı
Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, Hanımınçiftliği Mahallesi'nde bulunan ve Battalgazi Belediyesi'ne ait olan bina, Meslek Yüksekokulu olarak kullanılması amacıyla Turgut Özal Üniversitesi'ne tahsis edildi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Battalgazi Belediye başkanı Selahattin Gürkan’ın başkanlığında Şubat ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantı, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte başladı. Toplantıda ilk olarak imar ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü. İmar ile ilgili gündem maddelerinden bazıları oy birliği ile kabul edilirken, bazıları da ertelendi. 

Toplantıda daha sonra Şişman, Kuluşağı, Adagören, Çolakoğlu, Toygar, Kadıçayırı, Yarımcahan, Ağılyazı, Meydancık, Bahri, Merdivenler, Düzyol, Alhanuşağı, Kamıştaş, Hisartepe, Pelitli, Bulutlu, Tanışık, Yaygın, Gülümuşağı, Uluköy, Tokluca, Köpeksiz, Yeniköy, Hacıhaliloğluçiftliği, Keşolar, Fırıncı ve Çolaklı mahallelerinin yeni sınırlarının tespiti gündem maddesi olarak görüşüldü. Gündem maddesi, yapılan görüşmelerin ardından oylanarak, oybirliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi. 

Toplantıda, bir diğer gündem maddesi olarak daha önce Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen Zabıta memurlarına verilecek olan aylık maktu fazla çalışma ücretinin belirlenmesi görüşüldü. Gündem maddesi yapılan görüşmenin ardından oylanarak oybirliği ile kabul edildi. 

Battalgazi Belediye Meclisi, Güneş enerji santralinin yapılması için Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a yetki verilmesi ile ilgili gündem maddesini de görüştü. Gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi. 

Battalgazi Belediye Meclisi,  Çöşnük Mahallesi’nde bulunan Yayla Damı Sokağı isminin ‘Şehit Levent Yerli’ Sokağı olarak değiştirilmesi ile ilgili gündem maddesini de görüşerek karara bağladı. Gündem maddesi, yapılan görüşmelerin ardından oybirliği ile kabul edildi. 

Battalgazi Belediye Meclisi, Toplantıda ayrıca Hanımınçiftliği Mahallesi’nde bulunan ve Battalgazi Belediyesi’ne ait olan binanın Meslek Yüksekokulu olarak kullanılması amacıyla Turgut Özal Üniversitesi’ne tahsis edilmesi ile ilgili gündem maddesini görüştü. Gündem maddesi, yapılan görüşmenin ardından oybirliği ile kabul edildi. 

Battalgazi Belediye Meclisi, İspendere şifalı içme suları tesisleri içerisinde yer alan rehabiltasyon ve tamamluyıcı tıp merkezinin binasını İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi ile birlikte işletilmesi amacıyla Battalgazi Belediyesi ve İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi arasında protokol yapılmak üzere Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a yetki verilmesini gündem maddesi olarak görüştü. Gündem maddesi yapılan görüşmenin ardından oy birliği ile kabul edildi.

Öte yandan Battalgazi Belediye Meclisi Malatya Orman Ürünleri ve Mobilya tesisleri A.Ş. (MORMAŞ)'ın sermaye artırımı teklifini görüştü. Gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı esnasında konuşan CHP Meclis Üyesi Okay Demirhan, " Şimdi zaman zaman eleştiriler alıyorum. "CHP meclis üyesi Battalgazi Belediyesi'nin çalışmalarını öve öve bitiremiyor" diye. Churchill'in çok güzel bir sözü var. Diyor ki; "İtfaiye ile ateş arasında tarafsız kalamam" Bende, burada bir hizmet var, bir realite var, gerçek var. Bu çalışmalardan dolayı hepinizi kutluyorum. Öncelikle Özel Kaleme teşekkür ediyorum. Değerli Başkan yardımcıları, Müdürler, Teknik Personellere ve Hepinize teşekkür etmek istiyorum. Çünkü değerli arkadaşlar bir işi yapmak, neden yapılmadığını anlatmaktan kolaydır. Sizde güzel şeyler yaptınız. Her zaman söylüyorum en teknik meselede bile başarı %15 bilgiye, %85'de insanları o işte çalıştırmakla ve idare etmekte ki marifetinize ve kabiliyetinize bağlıdır. İdare eşittir iradedir. Ancak irade sahibi olanlar idare eder. Bir kurumdaki yöneticinin görevi kontrol olursa lider koltuğu boş kalır. Sizler elinizden gelen fedakarlığı gösterdiniz sayın başkanın koltuğunu boş bırakmadınız. Bundan dolayı sizlere teşekkür etmek istiyorum. Sayın Başkan önüne birçok engel çıkmasına rağmen her zorlukta  bir imkan görmeyi becerebilmiştir, başarmıştır."dedi

Battalgazi Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısını ise, 6 Mart 2019 Çarşamba günü saat 14.00’de Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirecek. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir