Bayram Tatilinin İlk 3 Gününde Trafik Kazaları: Yerlikaya'dan Açıklama

Bayram Tatilinin İlk 3 Gününde Trafik Kazaları: Yerlikaya'dan Açıklama
Yerlikaya, X hesabından yaptığı açıklamada, bayram tatilinin ilk üç gününde meydana gelen trafik kazalarına dair verileri paylaştı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, X platformu üzerinden yaptığı açıklamada, dün gerçekleşen 824 trafik kazasında 6 kişinin hayatını kaybettiğini ve 1.327 kişinin yaralandığını belirtti.

Bayram Tatilinin İlk 3 Gününde Yaşanan Trafik Kazaları

Yerlikaya, X platformu üzerinden şu bilgileri paylaştı:

"Bayram tatili boyunca hız denetimlerimiz RADAR ile GECELERİ de sürüyor; 24 saat esasına göre kontrollerimiz devam ediyor.

Bayram tatilinin 3. günü 17 Haziran 2024 Pazartesi günü 24 saatlik sürede: 824 trafik kazası meydana geldi. 6 kişi maalesef hayatını kaybetti. 1327 kişi yaralandı. 375 bin 311 araç denetlendi. 23 bin 857 araca hız ve radar işlemi, 26 bin 786 araca ise diğer işlemler yapıldı.

Bayram tatilinin ilk 3 gününde (Cumartesi, Pazar ve Pazartesi) maalesef 22 kişi hayatını kaybetti. 4 bin 43 kişi ise yaralandı.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Denetimlerimizin tek amacı var. Bayram tatiline giden vatandaşlarımızın sağ salim ailelerine kavuşması. Onlara sarılması. Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil."

trafik1.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir