Çalık, 'Her şey bir çayla başladı'

Çalık, 'Her şey bir çayla başladı'
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık'ın kentteki gençleri Twitter üzerinden çaya davet etmesiyle başlayan etkinliğe son başbakan Binali Yıldırım ile birlikte 7 bölgeden katılım olacak.

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, son başbakan Binali Yıldırım’ın 1 Ağustos Perşembe günü Malatya’ya gelişinin hikayesini “‘Çay bahane gençlik şahane Malatya’da buluşalım, Çınar Park’ta Battalgazi’de buluşalım’ dedik. Gençlerimiz ve gençleşenler, kendini genç hisseden herkesi Battalgazi’de Çınar Park’ta gençlerle buluşmaya davet ettik. Ve bu başlayan hikâyemiz iki saat içerisinde sosyal medyanın gücüyle muhteşem bir zirve yaptı” şeklinde anlattı.

AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Malatya Gençlik Kolları Başkanı Ömer Akın, “Öznur ablamız Malatya Çınar Park için Tiwetter’da ‘Burası neresi bilim bakalım’ diye bir resim paylaşmıştı. Yurtdışından İsviçre, Venedik, Viyana, İzmir, İstanbul diye yorumlar gelmişti. Biz gençler olarak da ‘Abla burası Malatya, Orduzu Çınar Park diye yorum’ yazdık. Ben de bir tiwit attım ve ‘Abla biz gençleri oraya çay içmeye davet edersen hem Türkiye’ye Orduzu Çınar Parkımızı tanıtmış oluruz hem de gençlerle bir araya gelmiş oluruz’ dedik. Öznur Abla da bize tiwit atarak, ‘Gençler yarın Orduzu Çınar Parkta çay içmeye bütün gençleri bekliyorum’ diye yazdı. Ondan sonra birçok yerden Malatya’yla ilgili dönüşler oldu. Son başbakanımızı davet ettik. Oda gençleri kırmadı. Güzel bir organizasyon oldu” diye konuştu

Son Başbakan Binali Yıldırım’ın Malatya’ya geliş programı ile ilgili olarak konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, şunları söyledi, “Ben çok kıymetli aile fertlerimize göstermiş oldukları destekleri için canı gönülden teşekkür ediyorum. Evet, her şey bir çayla başladı ve sosyal medyanın gücünü çok net hissettiğimiz bir gün yaşadık. İki saatte sosyal medyada kıymetli Ömer Başkanımın bahsetmiş olduğu bizim hikâyemiz bir Çınar Park fotoğrafı ve arkasında gençlerin çaya davet, ‘Çaylar bizden sohbet sizden’ dediler. Biz de ‘Çay bahane gençlik şahane Malatya’da buluşalım, Çınar Park’ta Battalgazi’de buluşalım’ dedik. Gençlerimiz ve gençleşenler, kendini genç hisseden herkesi Battalgazi’de Çınar Park’ta gençlerle buluşmaya davet ettik. Ve bu başlayan hikâyemiz iki saat içerisinde sosyal medyanın gücüyle muhteşem bir zirve yaptı. Bu zirveye katkıda bulunan Gençlik Kolları Genel Başkanımız Ahmet Büyükgümüş’ün bunu Pazartesi değil, Perşembe yaparmısınız demesiyle ivme kazandı. Malatya gündemimiz. Malatya’da bir çay var, Çayın önünde kayısımızın kolası var. Kayısımızın önünde günkurusu var. Kayısımızın önünde güneşimiz var. Malatya kayısıyla anılıyor. Malatya tarihiyle anılacak. Malatya Battalgazi’yle anılacak. Hep birlikte inşallah yarın (1 Ağustos Perşembe) Çınar Park’ta olacağız.”

Milletvekili Çalık, "Gençlerin kankası, Türkiye'nin imarında çok önemli rol almış, Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı vefa ve hizmet adamı, partimizin kurucusu TBMM Başkanlık yapmış, Binali Yıldırım 'Malatyalı gençler davet ederde gelmez miyim' dedi. Gençleri kırmadı." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir