Çocuk Meclisi Yeni Başkanını Seçti

Çocuk Meclisi Yeni Başkanını Seçti
Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Çocuk Meclisi 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı ile Çocuk Meclisi Başkanını ve Yürütme Kurulunu belirledi.

Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, okul idareci ve öğretmenleri ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmalarını yapan Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, Malatya Kent Konseyi olarak kentte yaşayan gençlerin, kadınların ve çocukların sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sunacak çalışmalar yaptıklarını söyleyerek, özellikle çocuk meclisinin, çocukların yaşadıkları kentte söz sahibi olmaları adına oluşturulan bir meclis olduğunu belirtti.

Kent Konseyi’nin oluşumu ve işleyişi itibariyle kenti birlikte yönetme sanatının somut bir göstergesi olduğunu ifade eden Batar, “Kent ile ilgili alınan her kararda yeni yönetim modeline bağlı kalarak kentte yaşayan her kesimin karar alma sürecine dahil olması noktasında kent konseyleri önemli bir görevi yerine getirmektedir” dedi.

Çocuk Meclisinin alacağı her kararın Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündeminde görüşüleceğini söyleyen Batar, “Güzel Malatya’mızın güzel çocuklarının bu kent için çok güzel işler çıkaracağına yürekten inanıyorum” dedi.

“Çocuklar Mutlu Olsun”

Çocuk Meclisi Başkanı Ayşenaz Atabay, Kent Konseyi Çocuk Meclisi çatısı altında altı yıl görev yaptığını belirterek, “ Bugün bayrağı devredeceğim arkadaşımdan tek bir isteğim var. Malatya’da yaşayan bütün çocukların mutlu olması için canla başla, ekibinle birlikte çalışmanı istiyorum. Çocukluğunu güzel yaşayan çocukların büyüdüklerinde tebessümle hatırlayacakları anıları olsun. Çocuk Meclisi olarak güzel anılar biriktirmenizi temenni ediyorum” dedi.

Çocuk Meclisi Başkan Yardımcısı Aslıhan Atalan, görev süresi boyunca yapmış oldukları çalışmalarda kültürel değerlere bağlı olarak sosyal çalışmalar yapmaya gayret gösterdiklerini belirterek, “ Kent Konseyi çatısı altında yaşadığım kenti, özgüveni, paylaşmayı, birlikte hareket etmeyi öğrendim. İnanıyorum ki Kent Konseyi bünyesinde sizlerin de öğreneceği çok şey olacak” dedi.

26 adayın yarıştığı Çocuk Meclisi Genel Kurulu’nda çocuklar çevre, eğitim, park ve bahçeler, kültürel geziler gibi birçok alanda yapmayı planladıkları çalışmaları genel kurulun bilgisine sundular.

Yapılan seçimin ardından Yunus Emre Dertli Çocuk Meclisi Başkanı olarak belirlendi. Genel Kurulun ardından Çocuk Meclisi Yeni Başkanı Yunus Emre Dertli, Çocuk Meclisi Eski Başkanı Ayşenaz Atabay’a yaptıkları çalışmalardan ötürü teşekkür ederek plaket takdim etti.

Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri

Yunus Emre Dertli Çocuk Meclisi Başkanı

Yusuf Kenan Genç Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi

Yağmur Erdem Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi

Ferit Eskigün Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi

Melis Şahin Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi

Yusuf Oruç Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi

Muhammed Toy Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi

Hilal Ecrin Han Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi

Erva Uzunçayır Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi

Muhammed Sefa Şenlik Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi

Muhammed Emre Pektaş Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi

Gülnazlıbahar Altan Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir