Cumhurbaşkanı Erdoğan Yerel Seçim Talimatı Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yerel Seçim Talimatı Verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölgede karşılığı olmayan arkadaşlarımızla vedalaşacağız. Kırmadan, dökmeden, vefasızlık etmeden yollarımızı ayıracağız." ifadeleri kullandığı söylendi.

Yerel seçim çalışmalarına hız veren AK Parti'de geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Merkez Yürütme Kurulu toplantısı düzenlendi. Kritik toplantıda 2024 senesinde gerçekleşecek yerel seçimlerin masaya yatırıldığı söylendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurmaylarına aday profili konusunda talimat vererek, "Düzgün, temiz, milletin sevdiği ve saydığı adaylar belirleyelim.

Gidecekler olacaktır mutlaka ama onlara da vefasızlık yapmak istemeyiz, yapmayız. Ama sonuçta gitmesi gerektiği için gidecektir. Bölgede karşılığı olmayan arkadaşlarımızla vedalaşacağız. Kırmadan, dökmeden, vefasızlık etmeden yollarımızı ayıracağız. Kendi içinizde kavga etmeyin. Süreci birlik beraberlik içinde yürütün. AK Parti'yle yolu kesişen herkesi davamıza sonuna kadar sahip çıkması için seferber edelim" dedi.

Sabah'ta yer verilen habere göre; 9 Kasım tarihinde başlayıp 2 Kasım'da sona eren aday adaylığı başvurularının sonrasında temayül yoklamalarını düzenleyen AK Parti'de bugüne kadar 6 bin 575 aday adayı başvuru gerçekleştirdi.

AK Parti, önümüzdeki günlerde kesin aday listeleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında üst komisyon oluşturulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aralık ayından itibaren il gezilerine başlayacağı, bunun için de bir planlama yapıldığı öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir