Darende altyapısına MASKİ güvencesi

Darende altyapısına MASKİ güvencesi
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Darende ilçesinde toplam maliyeti 19,5 milyon TL olan 193 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmaları gerçekleştiriyor.

“55 Kilometrelik altyapı çalışması tamamlandı”

Malatya’nın merkez ve ilçelerinde altyapı güçlendirme çalışmaları yapan MASKİ Genel Müdürlüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Darende ilçesi genelinde yatırımlar yaptıklarını belirten MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, "Malatya’nın tamamında altyapı çalışmaları yapıyoruz. Darende İlçesi genelinde maliyeti 6,2 milyon TL olan 55 kilometrelik altyapı çalışmamızı tamamladık. DAP kapsamında maliyeti 5,3 TL olan 46 kilometrelik sulama kanalı inşa ettik. Darende ilçesi genelinde çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“15 kilometrelik kanalizasyon altyapı çalışması devam ediyor”

Darende genelinde tamamladıkları yatırımların yanı sıra devam eden ve planlanan yatırımlar da olduğunu belirten Özdemir, “Darende ilçesi genelinde maliyeti 2,1 milyon TL olan 15 kilometrelik kanalizasyon altyapı çalışmamız devam ediyor. Çalışmalarımız kapsamında 77 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmaları planlıyoruz. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra yatırımlarını gerçekleştireceğiz. Hedefimiz Malatya’nın genelini sağlam ve modern altyapıya kavuşturmak. İçme suyu ve kanalizasyon altyapı sıkıntılarını en aza indirmek. Emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.