Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Tarih Verildi

Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Tarih Verildi
Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ortaokul, lise ve mezun öğrencilerini kapsayan Destekleme ve Yetiştirme Kursları için tarih belirlendi.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ortaokul, lise ve mezun öğrencilere yönelik Destekleme ve Yetiştirme Kursları gerçekleştiriyor. Kurslar, 04 Eylül 2023 tarihi itibariyle başlayacak ve 8'inci, 11'inci ve 12'inci sınıf öğrencileri ile mezun öğrenciler için verilecek.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, kursların Ar- Ge birimlerinin koordinasyonunda ilerleyeceğini söyledi. Kökrek, "Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda DYK bu yıl ilk kez Ar- Ge birimimizin koordinasyonunda ilerleyecektir. 6 Eylül 2023 Çarşamba Günü saat 09.30-12.00 arasında hazır bulunuşluk sınavı kurs merkezlerimizde yapılacaktır. Sınav sonuçlarına göre öğretmenlerimiz öğrenci seviyeleri belirleyerek buna göre yıllık ders planlarını hazırlayacaklardır. Kurs merkezlerimiz bakanlığımızın yayınladığı e-Kılavuzu ve müdürlüğümüzün sınav yönergesine dikkat ederek sınavı uygulaması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Kökrek, yeni eğitim-öğretim senesinin hayırlı olması dileklerinde bulunarak, tüm idareci ve öğretmenlere kolaylıklar; öğrencilere başarılar temennisinde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir