Doğanşehir'deki değişim ve dönüşüm çalışmalarında sona gelindi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Doğanşehir'de değişim dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında ilçe merkezinde sıcak asfalt çalışmaları yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Gerçek Haber -

Malatya’nın en büyük ilçesi olan Doğanşehir’de, Rıdvan Doğan Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Esat Doğan Caddesi Büyükşehir Belediyesi tarafından baştan aşağı yenilenirken, İnönü Caddesinde ise finişerle sıcak asfalt çalışması yapıldı.

İçme suyu, kanalizasyon, doğalgaz ve diğer altyapıları yenilenen ilçe merkezinde üstyapı çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi ilçenin can damarı olan Rıdvan Doğan Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Esat Doğan Caddelerinde kaldırım, yol, ve ağaçlandırma çalışmaları yaptı. Yeni bir çehreye bürünen caddelerde Büyükşehir Belediyesi son olarak aydınlatma çalışmaları yapacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Doğanşehir’de devam eden çalışmaları inceleyip, Doğanşehirli muhtarlarla bir araya geldi. Doğanşehir Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda muhtarlar sorunlarını Başkan Polat’a ilettiler.

Toplantıya Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü yetkilileriyle, muhtarlar katıldı.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Polat, Doğanşehir’in gelişip güzelleşmesi için çalıştıklarını söyledi.

Doğanşehir’in en temel ihtiyaçlarını giderdiklerini belirten Polat, “Bu çalışmalar yapılırken sizler çok büyük fedakarlıklar gösterdiniz. Çalışmalara sabrettiniz. Toz ve toprakta kaldınız. Doğanşehir halkına gösterdiği sabırdan dolayı teşekkür ederim. Bizler altyapısı yenilenmiş ilçemizin üst yapısını da bitirmek üzereyiz. Doğanşehir bu anlamda uzun süre rahat edecek. Hemşehrilerimizin mutlu olması bizi de mutlu eder. Muhtarlarımızdan da mahallelerin sorunlarıyla ilgili bilgileri aldım. Çalışma arkadaşlarımızla çözümler üretip sorunları çözmek için gayret edeceğiz” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Doğanşehir’de çok önemli işler yaptığını belirten Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, “İlçemizde içme suyu, kanalizasyon hatları yenilendi. Doğalgaz ilçemize geldi. Caddelerimiz modern bir görünüme kavuşturuluyor. Biz de Doğanşehir Belediyesi olarak ara sokaklarımızı parke taşlarıyla kaplatacağız. 2 milyon TL’lik ihale yaptık. Bu sezonda bütün çalışmaları tamamlamayı arzu ediyoruz. Bize destek olan ve bu güzel tablonun oluşmasında çok emekleri olan Büyükşehir Belediye Başkanım Hacı Uğur Polat’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Polat, ilçede Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Kültür Merkezi alanında da incelemeler yaptı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN