Saliha AKGÜN

Saliha AKGÜN

Doğru bir kapıyı açana kadar, yalan kırk kapıyı dolaşır.

Saliha AKGÜN (Malatya Gerçek Haber)

Söyledikleri yalanlar aynı saatler içinde ortaya çıkarılmasına rağmen, muhalefet partileri hemen bir yenisini söylemekten geri durmuyor.
 
Peki neden?
 
Aslında çok basit, "Doğru bir kapıyı açana kadar, yalan kırk kapıyı dolaşıyor". 1 kişinin aklını çelseler onlar için büyük başarı sayılır.
 
Siyasetteki başarısızlıklarını çamurlaşarak örtbas etmeye çalışan zihniyet, tankların da onlar için yürümeyeceğin çok iyi biliyor artık. İşin vahim boyutu bunların hiçbiri değil aslında. Çamurlaşmalarına alıştık. Vahim olan bunca yalanı, ihaneti, terör işbirliğini gözler önüne sermemize rağmen fütursuzca, sorgulamayan, verilen herşeye araştırma gereği bile duymadan inanan bir kitlenin artık yerleşik olması..
 
Muhalefetin oy oranından tahmin edebileceğiniz bu kesim, o derece kinle dolu ki, hükümetin yaptığı hiçbir yatırımdan memnun değil, hiçbir hizmeti yeterli görmüyor, hiçbir özgürlük onları tatmin etmiyor.
 
İşte bu noktada kararsız kalan seçmenlerin kazanılması adına neler yapılabilir bunlar üzerine kafa yormak gerekli.
 
Youtube, Google dahil birçok sosyal platformda sansüre uğrayan hükümet kanadı, sesini duyurmak için ve bu seçmene ulaşmak için farklı yöntemler denemek zorunda. Özellikle gençlerimizin sosyal medyada, YouTube'da geçirdiği zamanı gözönüne alırsak, Z kuşağının bir kısmının neden bu halde olduğunu anlayabiliriz. Sosyal medya ve TV, küresel güçler neyin nasıl olmasını isterse onu empoze eder. Sonuç olarak bilinçsizce izlediğimiz yayınlar bizleri, onların olmamızı istediği şeye dönüştürür..
 
İşte yalan politikası da bunlardan biri. Hükümetle ilgili yalan söyle, sürekli söyle. Nasılsa bunları yayabileceği platformlar elinde. Kitle de araştırma gereği duymuyor çünkü yeni nesili herşeyin hazırının önlerine gelmesine alıştırdık neden araştırsın? Geriye sadece inanmak kalıyor, onlarda öyle yapıyor :)
 
Doğru bir kapıyı açana kadar, yalan kırk kapıyı dolaşıyor kırkında da yatılı misafir kalıyor...
 
Selâm ve dua ile
 
Saliha Akgün

Önceki ve Sonraki Yazılar
Saliha AKGÜN Arşivi