Elazığ AFAD'a "Bronz Madalya"

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından, verdiği destek nedeniyle Elazığ Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne (AFAD) 'Bronz Madalya Beratı' gönderildi.TSK'nın ÖSO ile birlikte Afrin'de gerçekleştirdiği başarılı operasyona...

Elazığ AFAD'a &quotBronz Madalya"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından, verdiği destek nedeniyle Elazığ Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne (AFAD) "Bronz Madalya Beratı" gönderildi.

TSK’nın ÖSO ile birlikte Afrin’de gerçekleştirdiği başarılı operasyona manevi destek amaçlı Elazığ AFAD personeli, TSK Güçlendirme Vakfına bağış yaptı. Bağışın ardından vakıf tarafından AFAD’a, destekleri nedeniyle "Bronz Madalya Beratı" verildi.

Düzenledikleri kampanyaya tüm personelin katıldığını belirten AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı," Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve ülkemiz maddiyata ihtiyacı olmayacak kadar büyük bir devlettir. Amacımız manevi olarak yanlarında yer aldığımız göstermektir. Göndermiş olduğumuz yardım ise yerli ve milli silahların üretimine destek vermek amaçlı sadece karınca misali yanlarında olduğumuzu göstermek içindi. Sınırda ve sınır ötesinde bulunan ve devleti için canları ortaya koyan Mehmetçik kardeşlerimizin oradan Türkiye’ye baktıkları vakit kendilerinin çok önemli olduklarını göstermek ve 80 milyon insanın yanlarından olduğunu Mehmetçiklerimize göstermek amacındayız. Erkeğiyle, kadınıyla, çocuğuyla, yaşlısıyla, genciyle 80 milyonluk dünyanın en büyük ordusuyuz, kahraman ordumuz havada, karada muzaffer olsun. Güvenlik güçlerimizin bölgeye yaptığı operasyonlar komşularımıza ve bölgeye sulh ve sükun, huzur ve barış gelmesine öncülük etsin"dedi.Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme vakfı tarafından kurum çalışanları adına Bronz Madalya Beratı gönderildiğini ifade eden Pıhtılı, beraatın verilmesinin AFAD ekibi olarak kendilerini onurlandırdığını söyledi.

Bakmadan Geçme