Eminpaşa İmam Hatip Ortaokulundan Filistin İçin Hayır Kampanyası

Eminpaşa İmam Hatip Ortaokulundan Filistin İçin Hayır Kampanyası
Van'ın Edremit ilçesindeki Eminpaşa İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, Filistin'e destek amacıyla hayır kampanyası düzenledi.

Eminpaşa İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ömer Faruk Öztükçü'nün organize ettiği, öğretmen ve öğrencilerin de katkısıyla Filistin'e destek kampanyası düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen kampanyada satışa sunulan ürünlerden elde edilecek gelirlerin ise Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Gazze'ye ulaştırılacağı belirtildi.

Öğretmen ve öğrencilerin evlerinde yaptıkları yiyecek ve içeceklerin yanı sıra minik yüreklerin Filistin halkına hitaben yazdıkları dua pusulaları için de bir "dua ağacı" oluşturuldu. Hayır kampanyasında ayrıca İsrail katliamı sonrası Gazze'de çekilen fotoğraf sergisi ile İsrail ürünlerinin isimlerinin yer aldığı "boykot" broşürleri de dağıtıldı.

Düzenlenen etkinlikle ilgili konuşan Okul Müdürü Ömer Faruk Öztürkçü, yaklaşık bir aydır tüm dünyanın gözleri önünde katil İsrail hükümetinin Gazze halkına yönelik baskı ve şiddetinin hastane, cami, sığınma kamplarını bombalayarak devam ettiğine dikkat çekti. Türk halkı olarak sadece dua ve İsrail ürünlerine boykot dışında hiçbir şey yapamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Öztürkçü, "Zalim Nemrud'un Hazreti İbrahim Aleyhisselamı ateşe atarken su taşıyan karınca misali bizler de Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu hissettirmek, toplumda ve öğrencilerimiz arasında bir farkındalık oluşturmak amacıyla mini bir hayır kampanyası düzenledik. Okulumuzda görev yapan öğretmen ve öğrencilerimizin kampanyaya katkıları bizleri son derece mutlu etti. Yüce Allah'tan tek dileğimiz, katil İsrail Devleti ve destekçilerinin bozguna uğramaları ve Mescid-i Aksa'nın özgürlüğüne kavuşmasıdır" dedi.

Etkinliğe Okul Müdürü Ömer Faruk Öztürkçü, Müdür Yardımcısı Faruk Çiçekdenk, Türkiye Gençlik Vakfı Van İl Temsilcisi Mehmet İsa Deniz, TÜGVA İpekyolu İlçe Temsilcisi Nevzat Demir ve teşkilatı üyeleri ile öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir