Akçadağ Haberleri

Akçadağ Haberleri

Akçadağ haber ve son dakika Akçadağ gelişmelerine, Akçadağ turizm ve gezi haberlerine sayfamızdan erişin.

“Malatya’da bu kez rekor destek vereceğiz”

AK Parti İl Başkanı Namık Gören, AK Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, İhsan Koca ile İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak ve AK Parti MKYK Üyesi Öznur Çalık, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri sonuçlarına teşekkür için Akçadağ ilçesini ziyaret ettiler.

Malatya'da CASA şehitleri anıldı

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde 22 yıl önce CASA tipi askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan 34 bordo bereli subay için kazanın yıl dönümünde anma programı düzenlendi.

Su ihtiyacını güneşten ürettiği enerji ile karşılıyor

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde yaşayan kayısı üreticisi 57 yaşındaki Yusuf Ziya Şahin tarım arazilerinin su ihtiyacını üç yıl önce 100 TL maliyetle kurduğu güneş panelleri yardımıyla ürettiği elektrik enerjisi ile karşılıyor.

Malatya'da yaşlı adam yol kenarında ölü bulundu

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde yaşlı adam yol kenarında ölü bulundu.

Devrilen tırın sürücüsü yaralandı

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde sürücünün kontrolünde çıkan tır devrildi. Kazada 1 kişi yaralandı.

Devrilen traktörün altında kalan yaşlı adam hayatını kaybetti

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde devrilen traktörün altında kalarak yaralanan 66 yaşındaki şahıs kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Malatya'da ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

Malatya'da sağanak yağış ve şiddetli fırtına etkili oldu. Yer yer doluya dönüşen yağış Arapgir ile Akçadağ ilçesinde meyve bahçelerine zarar verdi.

Ölmeztoprak, “Çok ciddi bir çalışma içerisinde olacağız”

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, seçim çalışmalarını Akçadağ ilçesinde çeşitli ziyaret ve sohbet toplantıları ile devam ettirirken, merkez de ise Yaka ve Orduzu Mahallelerini ziyaret ederek, burada mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan ise, kendisini ziyaret eden Ölmeztoprak için, “Başarılı olmasını canı gönülden istiyorum” dedi.

Seyir halindeki kamyon alev alev yandı

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde seyir halinde iken kasasında yangın çıkan kamyon kullanılmaz hale geldi.

Gürkan, “Malatya’da 88 noktada konut ihaleleri yapıldı, inşaatlara başlandı”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya’nın 88 lokasyonunda ihaleler yapıldı. Konutlar yapılmaya başlandı. Akçadağ’da da 46 lokasyonda ihaleler yapıldı ve köy evleri yapılmaya başladı. 1697 tanesine başlandı. 2 bin 300 tanesinin de ihalesi yapıldı. İnşallah onlarda en kısa zamanda yapılacaktır.” dedi.

“Kutlu yürüyüşe, davaya ve ideale hizmet etmeye varız”

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı İnanç Kara Ölmeztoprak, Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde çağ atladığını ve yükselişe geçtiğini ifade ederek, “14 Mayıs ve devam eden süreçte milletimizin desteğiyle bu kutlu yürüyüşe, davaya ve ideale hizmet etmeye birlikte varız” dedi.

Başkan Gürkan, “Konsept ve Lokasyon Olarak Güzel Bir Yapı”

Malatya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından projelendirilen ve yapımı tamamlanan Akçadağ Gençlik Merkezi’nde incelemelerde bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Gençlik Merkezinin konsept ve lokasyon olarak çok yönlü olduğunu belirterek, buranın Akçadağlı vatandaşlara hayırlı olmasını temenni etti.

Furkan Akçadağ Kimdir?

Furkan Akçadağ, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği fakültesinden 2017 yılında üstün başarı ile mezun olmuştur.

Akçadağ Gençlik Merkezi’nin temeli atıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve yapımına başlanan Akçadağ Gençlik Merkezi'nin temeli gerçekleştirilen törenle atıldı.

AK Partili Çalık, 'Biz eserlerimizle varız'

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, '19 yıldır Malatya'da sadece hizmet ettik, yatırım yaptık, eser ortaya koyduk. Biz eserlerimizle varız. Malatya'mıza bugüne kadar 35 Milyar lira tutarında yatırım yaptık. Akçadağ'ımıza yüzümüzü ağartacak çok hizmet ve icraat yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz' dedi.

Akçadağder'den Maski'ye Ziyaret

Akçadağ Dayanışma Derneği (AKÇADAĞDER) Başkanı Murat Maskar ve yönetim kurulu üyeleri, Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş'ı makamında ziyaret ettiler.

Başkan Gürkan, 'Birlik ve Beraberliğimizi Muhafaza Etmeliyiz'

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Akçadağ İlçe teşkilatını ziyaret etti. AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ve AK Parti İl Başkanı İhsan Koca'nın da katıldığı ziyarette gençlerle bir araya gelen başkan Gürkan önemli mesajlar verdi.

Başkan Gürkan, Akçadağ'da Esnaf Ve Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Akçadağ İlçesi'nde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

AK Parti heyetinden Akçadağ, Doğanşehir ve Kale İlçelerine çıkarma

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin Malatya 7.Olağan İl Kongresine katılmak üzere 25 Ekim Pazar günü kent geleceğini ifade ederek, 'Kongremizden sonra Malatya'ya hizmet yolumuza devam edeceğiz' dedi.

Akçadağ Akmercan Ortaokul Protokolü İmzalandı

Vali Aydın Baruş Başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akmercan Turizm Taş. İnş. Güv. Sist. Tem. ve Gıda San. Dış Tic. Ltd. Şti. adına Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin Akmercan arasında protokol imzalandı.

Akçadağ'ın Küçükkürne Mahallesinde Karantina

Malatya Valiliği, Darende İlçesi Aşağıulupınar Mahallesi Sarılar Bağlısında KoronaVirüs Salgını dolaysıyla Karantinaya alındığını duyurdu.

Büyükşehir Akçadağ ve Doğanşehir'de Cadde ve Sokakları Temizleyip Dezenfekte Etti

Tüm Dünya'yı etkisi altına alan Corona Virüsüyle mücadele de, Malatya Büyükşehir Belediyesi yoğun mesai harcıyor.

İlçelerle İlgili Yapılan Çalıştayda 2020 Yılı Yatırım Programı Ele Alınıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 2019 yılı içerisinde ilçelerde yapılan yatırım ve hizmetler ile 2020 yılı hedeflerinin görüşüldüğü çalıştay kapsamında Arapgir ve Akçadağ heyetlerini de ağırladı.

Bahri Arıtma Tesisine Kavuşuyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Akçadağ İlçesi Bahri mahallesinde inşa edeceği atıksu arıtma tesisi çalışmalarına devam ediyor.

Çalık'tan Akçadağ Ziraat Odasına ziyaret

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, 'İhracatta ve yurt içinde 2000 ppm üzerinde olan kayısılarda sorunlar yaşanıyor. Bu sorunun çözümü için yürütülen projeyi destekliyoruz' dedi.

Vali Baruş Akçadağ İlçesinde Muhtarlarla Toplantı Düzenledi

Vali Aydın Baruş, Akçadağ ilçesinde başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere ilçedeki yatırım çalışmaları, içme suyu, sulama ve kanalizasyon, elektrik, meralar, ağaçlandırma ile eğitim ve sağlık konularındaki ihtiyaç ve sorunlar ile ilgili ilçenin yaşam kalitesini arttırmak, devletimizin sağladığı imknlarla halkımıza daha iyi hizmet sunabilmek için yapılacak çalışmalar üzerinde muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Kırsal Mahalleler Özlenen Hizmetlere Kavuşuyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Akçadağ ilçesine bağlı Dedeköy Mahallesi ile Darende ilçesine bağlı Aşağıulupınar Mahallelerinde asfaltlama çalışmaları yaptı.

Akçadağ'da Açılış Töreni ve İyi Tarım Uygulamaları Sertifikasyon Töreni Düzenlendi

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde Kayısı çekirdeği kırma ve eleme tesisi açılışı ve iyi tarım uygulamaları sertifikasyon töreni düzenlendi.

Büyükşehir Akçadağ'da asfaltlama çalışmaları yaptı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Akçadağ ilçe merkezinde asfaltlama çalışmaları yaptı. Geçtiğimiz yıl Akçadağ ilçe merkezinde değişim dönüşüm çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi ilçe merkezini baştan aşağı yenilemişti.

Başkan Gürkan Akçadağ İlçesinde Ziyaretlerde Bulundu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Akçadağ ilçesinde ziyaretlerde bulunup, meclis üyeleri ve muhtarla bir araya geldi.

Akçadağ haber ve son dakika Akçadağ gelişmelerine, Akçadağ turizm ve gezi haberlerine sayfamızdan erişin.