Darende haberleri

Darende Haberleri

Darende haber ve son dakika Darende gelişmelerine, Darende turizm ve gezi haberlerine sayfamızdan erişin.

Kore Gazisi Hayatını Kaybetti

Malatya'nın Darende İlçesi Günpınar Mahallesinde yaşayan Kore Gazisi Kemal Gülderen Baykal hayatını kaybetti.

Malatya’nın ilçelerinde 19 Mayıs coşkusu

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Malatya'nın Darende ve Arguvan ilçelerinde de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın yıl dönümü coşkusu yaşandı.

290 Hafız İçin Hafızlık İcazet Merasimi Düzenlendi

Malatya Battalgazi, Yeşilyurt, Darende ve Pütürge İlçe Müftülüklerine bağlı Kuran Kurslarında eğitim alarak Hafızlığını tamamlamış 290 öğrenci için Hafızlık İcazet Merasimi düzenlendi.

Başkan Gürkan, 'Asfaltlama Çalışmalarımızı Darende Sanayi Sitesinde Başlattık'

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Darende Sanayi Sitesinde Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi tarafından 21 Mayıs Cuma günü başlatılan asfalt çalışmalarını yerinde inceleyerek, Darende'de asfalt çalışmalarını Sanayi Sitesinde başlattıklarını ifade etti.

AK Partili Tüfenkci, dondan zarar gören çiftçilerle bir araya geldi

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Darende'de geçtiğimiz günlerde meydana gelen zirai don nedeniyle mağduriyet yaşayan çiftçileri ziyaret ederek talep ve sıkıntılarını dinledi.

Darende Balaban Mahallesi Şeyh Pınarı Mesire alanının eksikleri giderildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Darende ilçesine bağlı Balaban mahallesinde bulunan Şeyh Pınarı Mesire alanında çevre düzenleme ve fidan dikim çalışmaları gerçekleştirdi.

Valilik Basın Açıklaması-2- 04.05.2020

Malatya Valiliği, Darende İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 14 Nisan 2020 tarihinde Darende İlçesi Aşağıulupınar Mahallesine bağlı Sarılar Mevkiindeki Koronavirus salgını nedeniyle alınan Karantina kararı yeni vakaya rastlanmaması nedeniyle kaldırılmasına karar verildiği bildirildi.

Darende'nin Aşağıulupınar Mahallesi Sarılar Bağlısında Karantina

Malatya Valiliği, Darende İlçesi Aşağıulupınar Mahallesi Sarılar Bağlısında KoronaVirüs Salgını dolaysıyla Karantinaya alındığını duyurdu.

Akçadağ'ın Küçükkürne Mahallesinde Karantina

Malatya Valiliği, Darende İlçesi Aşağıulupınar Mahallesi Sarılar Bağlısında KoronaVirüs Salgını dolaysıyla Karantinaya alındığını duyurdu.

Malatya'da Karantinaya Alınan Mahalle Sayısı 5 Oldu

Malatya Valiliği, Malatya'nın Darende İlçesine Bağlı Ilıca Mahallesi, Arapgir İlçesine Bağlı Eğnir Mahallesi, Hekimhan İlçesine Bağlı Kozdere Mahallesi, Pötürge İlçesi Sahilköy Mahallesinin ardından Kuluncak İlçesi Kaynarca Mahallesinde de KoronaVirüs Salgını dolaysıyla Karantinaya alındığını duyurdu.

Malatya'da Karantinaya Alınan Mahalle Sayısı 4 Oldu

Malatya Valiliği, Malatya'nın Darende İlçesine Bağlı Ilıca Mahallesi, Arapgir İlçesine Bağlı Eğnir Mahallesi, Hekimhan İlçesine Bağlı Kozdere Mahallesinin ardından Pötürge İlçesi Sahilköy Mahallesinde de KoronaVirüs Salgını dolaysıyla Karantinaya alındığını duyurdu.

Malatya'da Karantinaya Alınan Mahalle (Köy) Sayısı Arttı

Malatya Valiliği, Malatya'nın Darende İlçesine Bağlı Ilıca Mahallesi, Arapgir İlçesine Bağlı Eğnir Mahallesinin ardından Hekimhan İlçesine Bağlı Kozdere Mahallesinin de KoronaVirüs Salgını dolaysıyla Karantinaya alındığını duyurdu.

Malatya'da İki Mahalle Karantinaya Alındı

Malatya Valiliği, Darende İlçesi Ilıca Mahallesi ve Arapgir İlçesi Eğnir Mahallesinde Koronavirüs salgını nedeniyle 29 Mart 2020 tarihi itibariyle karantina kararı alınarak uygulanmaya başlandığını duyurdu.

İlçe Heyetleri ile toplantılara devam ediliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020 yılında ilçelerde yapılacak olan yatırım ve hizmetlerin ele alındığı çalıştay kapsamında, Darende ve Arguvan heyetleri ile de birer toplantı gerçekleştirildi.

Büyükşehir'den Darende'de Eğitim Semineri

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi'ne bağlı Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) tarafından Darende'de öğrencilere yönelik eğitim semineri verildi.

Vali Baruş Darende'de Kurum Yetkilileri ve Muhtarları Bir Araya Getirdi

Vali Aydın Baruş, Darende ilçesinde başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere ilçedeki yatırım çalışmaları, içme suyu ve kanalizasyon, elektrik, meralar, ağaçlandırma ile eğitim ve sağlık konularındaki ihtiyaç ve sorunlar ile ilgili muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Kırsal Mahalleler Özlenen Hizmetlere Kavuşuyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Akçadağ ilçesine bağlı Dedeköy Mahallesi ile Darende ilçesine bağlı Aşağıulupınar Mahallelerinde asfaltlama çalışmaları yaptı.

Büyükşehir Darende de Çalışıyor

Malatya'nın tüm ilçelerinde asfalt çalışması gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha kaliteli ve konforlu seyahat etmesi için Darende ilçesinde asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

Çalık'tan Darende OSB'ye yatırım çağrısı

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, alt yapısı bitirilen Darende Organize Sanayi Bölgesine yatırımcılara davette bulundu. Çalık, 'Bütün işlemlerimiz bitmiş vaziyette. Yatırımcıları bekliyoruz. Darende bütün yatırımcılarına kapılarını açmış vaziyette' dedi.

Başkan Gürkan Darende'de ziyaret ve incelemelerde bulundu

İlçe gezilerine devam eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Darende ziyareti sırasında ilçe girişinde kurbanlar kesilerek karşılandı. İlçe gezilerinde vatandaşların büyük teveccühü ile karşılaşan Başkan Gürkan, Darende gezisine Kaymakamlık, Belediye ve AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret ederek başladı.

Rektör Karabulut, 'Yurt yapılınca kız öğrenciler eğitime devam etti'

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, öğrencilerin derslerine çalışmalarını ve projeler üzerinde yoğunlaşmalarını istedi. Rektör Prof. Dr. Karabulut, Darende ilçesinde kız öğrenciler için yapılan yurtta 105 öğrencinin kaldığını ve öğrencilerin huzurlu ve mutlu bir şekilde eğitimlerine devam etme imkanı bulduğunu kaydetti.

Gençler Darende'yi Gezdi

T.C. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığınca Yerel STK'lar Hibe Programı kapsamında desteklenen Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD tarafından yürütülen, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Arapgir Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından da desteklenen Come and Join Us/Gel Katıl Bize adlı AB projesi çerçevesinde gençler için Darende Gezisi düzenlendi.

66. Darende Geleneksel Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali Düzenlendi

Vali Aydın Baruş, 66. Darende Geleneksel Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivaline katıldı.

Başkan Güder, 'Bizim Amacımız Malatya'mızı Dışarıya Açmak'

Bursa Malatya Darendeliler Dernek Başkanı Ali Bozkurt, beraberinde AK Parti Darende Belediye Meclis Üyesi Hulusi Kaya ve Malatya Darende Başkaya Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MAYDER) Başkanı Ahmet Bulut ile birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'i ziyaret etti. Başkan Güder, ortak payda Malatya vurgusu yaparak, 'Bizim amacımız Malatya'mızı dışarıya açmak, açarken de Malatya'mızı kalkındırmak' dedi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesinde 1. Mezuniyet Töreni yapıldı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi ile Akçadağ, Arapgir, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Kale ve Yeşilyurt meslek Yüksekokullarında mezun olan 585 öğrenci için 1. Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi.

Darende'de Şehit Yakınları, Gaziler, Yetim ve Öksüzler ile İftar

Darende Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemek öncesi İl Müftüsü Veysel Işıldar tarafından Kur'an-ı Kerim ve yemek duası okundu.

Başkan Avşar'dan Darende'ye Ziyaret

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar ve İl Yönetimi, Darende İlçe Belediye Başkanı İsa Özkan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Tüfenkci, ''Türkiye'nin geleceği ve bekasıyla da çok alakalı bir seçim''

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ve 24-25-26. dönem AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında Darende İlçesi'nde ziyaret ve temaslarda bulundu.

Vali Baruş Darende'de İncelemelerde Bulundu

Vali Aydın Baruş, Darende ilçesinde başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere ilçedeki yatırım çalışmaları, içme suyu ve kanalizasyon, elektrik, meralar, ağaçlandırma ile eğitim ve sağlık konularındaki ihtiyaç ve sorunlar ile ilgili muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Darende Ağılbaşı'nda İçmesuyu Terfi Hattı Tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Darende ilçesi Ağılbaşı Mahallesi'ne 4 bin 400 metre uzunluğunda terfi hattı yaptı.

Darende haber ve son dakika Darende gelişmelerine, Darende turizm ve gezi haberlerine sayfamızdan erişin.