Yazıhan haberleri

Yazıhan Haberleri

Yazıhan haber ve son dakika Yazıhan gelişmelerine, Yazıhan turizm ve gezi haberlerine sayfamızdan erişin.

Kaymakam Mehmet Faruk KAZDAL Adına ‘’ 3X3 Basketbol Turnuvası’’ Düzenlendi

Malatya Gençlik Federasyonu tarafından “Vefa Etkinlikleri” kapsamında Malatya Yazıhan ilçemizde kaymakamlık yapmış Mehmet Faruk KAZDAL adına ‘’ Basketbol Turnuvası’’ Düzenlendi.

Yazıhan İlçesi Tarıma Dayalı İhtisas (BESİ) OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı Düzenlendi

Yazıhan İlçesi Tarıma Dayalı İhtisas (BESİ) Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı Yazıhan Kaymakamlığı Ş. Er. Eyüp Hacıoğlu toplantı salonunda yapıldı.

Malatya Emniyeti okullarda SİBERAY’I anlattı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından Yazıhan'da öğrenci ve öğretmenlere yönelik 'Güvenli ve Bilinçli internet' semineri düzenlenerek, 'SİBERAY' projesi anlatıldı.

Yazıhan Mahalle Muhtarlarıyla toplantı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Memet Mert ve beraberindeki heyet Yazıhan İlçesini ziyaret ederek muhtarlarla bir araya geldi.

Malatya Milli Eğitim Müdürü Kanbay, Yazıhan İlçesindeki Okulları Ziyaret Etti

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay Yazıhan İlçesindeki Öğretmen ve Öğrencileri Okullarında Ziyaret Etti.

AK Parti heyetinden Yazıhan'a çıkarma

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin Malatya 7.Olağan İl Kongresine katılmak üzere 25 Ekim Pazar günü kentte geleceğini söyledi.

Çalık, 'Şeker Fabrikasının işlediği pancarın yüzde 50'si Yazıhan'da üretildi'

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, 'Malatya Şeker Fabrikası tüm Türkiye'ye örnek bir başarı gösteriyor. Yazıhan Boztepe Recai Kutan Barajı'nın bitirilmesi ile birlikte sulanan Yazıhan Ovası'nda yaklaşık 200 bin ton pancar üretildi. Fabrikada işlenen pancarın yaklaşık 50'si Yazıhan'da üretildi.' Dedi.

Büyükşehir Yazıhan Da Ulaşım Sorunlarını Çözüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yazıhan ilçesinde mahallelerin ulaşım sorununu çözüyor.

Vali Baruş Makine Parkı Açılışı Ve Tarla Günü Etkinliğine Katıldı

Malatya'nın Yazıhan ilçesinde Bitkisel Üretimin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında, makine parkı açılışı ve tarla günü etkinliği yapıldı.

MHP İlçe Gezilerine Devam Ediyor

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu ilçe gezilerine ara vermeden devam ediyor. Yazıhan'da incelemelerde bulunan MHP heyeti, seçim günlerinde değil ilçelerimizi her zaman önemsiyoruz ve gezilerimiz devam edecektir dediler.

Çalık, 'Yaptığımız barajın suladığı alanları görmek isteyenler Yazıhan Ovasına gitsin'

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, 'AK Partinin yaptığı barajların suladığı arazileri görmek istiyorlarsa gelsinler Yazıhan'daki Recai Kutan Barajı'nın suladığı alanları görsünler. Yazıhan'da 200 bin ton şeker pancarının üretildiğini ve Malatya Şeker Fabrikası'nın da yaklaşık yüzde 40 şeker pancarı ihtiyacının karşılandığını görsünler.' dedi.

Yazıhan'da Kapya Biber Tarla Günü

2018 Yılında Doğanşehir İlçesinde toplam 31 Kadın Çiftçinin katılımıyla düzenlenen uygulamalı Kapya Biber Yetiştiriciliği Projesinde elde edilen başarı sonrasında diğer ilçelerimizde de kapya biber yetiştiriciliğinin üretim alanında artış sağlandı.

Başkan Gürkan Yazıhan ilçesinde ziyaretlerde bulunup muhtarlarla bir araya geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yazıhan ilçesinde bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Geziye Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş, meclis üyeleri, bazı daire başkanları, şube müdürleri, Yazıhan'a bağlı mahalle muhtarları da eşlik etti.

Çalık, 'Yazıhan'da birlik var, kardeşlik var, AK Parti'nin hizmetleri var'

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Yazıhan ilçesinde partisinin ilçe toplantısına katılırken, ilçede yapılan ve yürütülen projeleri de inceledi.

Yeşilyurt Belediyesi, Tarımsal Projelerine Domates Üretim Alanınıda Ekledi

Yerli ve milli üretimi destekleyecek tarımsal projelere ağırlık veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yazıhan İlçesinde oluşturulan domates üretim alanında incelemelerde bulundu. Başkan Çınar, tarımsal kalkınmada Yeşilyurt modeli oluşturmak adına yatırımlarına devam ettiklerini söyledi.

Yazıhan'da Sera OSB Yer Seçim Toplantısı düzenlendi

Yazıhan Kaymakamlığı Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Yazıhan Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri ve teknik elemanlar katıldılar.

Çalık, ''Yazıhan, 31 Mart'ta tercihini 'ak belediyecilikten' yana kullanacak''

AK Parti heyeti, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında Yazıhan'a çıkarma yaptı. AK Parti heyetini büyük bir coşkuyla karşılayan Yazıhanlılar, 31 Mart destanını şanlı bir destana dönüştürmeye hazır olduklarını gösterdiler.

Vali Baruş, Şehit Macit'in cenaze törenine katıldı

Vali Aydın Baruş, 17.03.2019 günü trafik kazası sonucu şehit olan Yazıhan İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru İbrahim Macit'in cenaze törenine katıldı.

Yazıhan, Nevzat Öztürk ile 'Durmak yok yola devam' diyecek

AK Parti heyeti, Yazıhan ilçesini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Yazıhanlılar, AK Parti heyetine büyük ilgi gösterdi.

Arapgir, Yazıhan Islah Projesi Bilgilendirme Toplantısı

Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Yazıhan ve Arapgir de Halk elinde Küçükbaş Hayvan Islahı projesi ile ilgili 2019 yılı bilgilendirme, proje kapsamında kuzu tartımları, istişare ve yeni teşvikler ilgili toplantı yaptı. Toplantıda Islah projesi küpeleri dağıtıldı.

MAGEF Birlik ve Beraberlik Buluşması Düzenledi

Malatya Gençlik Federasyonu tarafından düzenlenen ''Birlik ve Beraberlik Buluşması '' birincisi gerçekleştirildi. Malatya Vali Yardımcısı ve aynı zamanda Yazıhan Kaymakamı Güher Sinem BÜYÜKNALÇAÇI katıldı.

Yazıhan'a 55 Ayda 14.1 Milyon TL'lik Altyapı Yatırımı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü,Yazıhan ilçe genelinde 55 ayda 14.1 milyon TL değerinde, 138 kilometre uzunluğunda yatırım gerçekleştirdi.

Mumcu, MASKi'nin Yazıhan'daki Çalışmasını Yerinde İnceledi

Malatya Su ve Kanalizasyon İşleri (MASKİ) Genel Müdürü Ertan Mumcu, Yazıhan'ı ziyaret ederek, Belediye Başkanı Nevzat Öztürk ile birlikte ilçe merkezinde başlanılan içmesuyu şebeke hattı yenileme çalışmalarını inceledi.

Yazıhan Kaymakamı Büyüknalçacı'dan 3 Aralık 'Uluslararası Engelliler Günü' Mesajı

Yazıhan Kaymakamı ve Malatya Vali Yardımcısı Vekili Güher Sinem Güher Sinem Büyüknalçacı, 3 Aralık günü 'Uluslararası Engelliler Günü' dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Büyüknalçacı, Minder Sohbetlerinin Konuğu Oldu

Gençlik ve Eğitim Derneği'nin düzenlemiş olduğu Minder Sohbetleri programının 4.konuğu Yazıhan Kaymakamı Güher Sinem BÜYÜKNALÇACI İnönü Üniversitesi'nde gençlerle buluştu.

Öğretmenlere anlamlı ziyaret

Yazıhan Kaymakamı Güher Sinem Nalçacı ve Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk Öğretmenler Günü dolayısı ile ilçede görev yapan tüm öğretmenleri okullarında ziyaret ederek öğretmenlere hediyeler verdi.

Milletvekili Fendoğlu'ndan iki ilçeye ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu Yazıhan ve Hekimhan ilçelerini ziyaret etti.

Yazıhan Ovasında pancar hasadı başladı

Malatya'nın Yazıhan ilçesindeki Boztepe Recai Kutan Barajı ile suya kavuşan arazilerde 20 bin dönüm alanda şeker pancarı üretiliyor. Pancar hasadına katılan Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, barajla birlikte Yazıhan ovasının ekonomik olarak bölgeye ciddi katkı sunacağını söyledi.

Yazıhan'ın çehresi değişti

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yazıhan İlçesi'nde değişim dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında 11 caddede düzenleme çalışmaları yaptı.

Malatya'da Tarım OSB'nin kuruluş süreci tamamlandı

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Yazıhan'da oluşturulacak Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kuruluş süreci çalışmalarının tamamlandığını belirterek, '3 bin 180 dönüm arazi üzerinde kurulacak bölgede, 165 işletmeye yer verilecek ve 20 bin büyükbaş hayvan kapasiteli olacak' dedi.

Yazıhan haber ve son dakika Yazıhan gelişmelerine, Yazıhan turizm ve gezi haberlerine sayfamızdan erişin.