Genel Kurul Tartışmalarında AKP'li Milletvekilleri Ağbaba'ya Ağır İthamlarda Bulundu

Genel Kurul Tartışmalarında AKP'li Milletvekilleri Ağbaba'ya Ağır İthamlarda Bulundu
Genel Kurul'da yoğun tartışmalarda AKP'li milletvekilleri, Ağbaba'ya yönelik ağır ithamlarda bulunarak durumu daha da gerdi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye ile Filistin arasında iş birliğini öngören anlaşmanın görüşmeleri üzerinde TBMM Genel Kurulu'nda konuşma yaptı.

Ağbaba, konuşmasında, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında istihdam edilenlerin kadro sorunlarını gündeme getirirken, 6 Şubat depremlerinin ardından seçim bölgesi Malatya'da sorunların hala çözülmediğini ifade etti.

"Malatya’da Konut Başarısı Yüzde 7 Seviyesinde"

Ağbaba konuşmasında, “Ben deprem bölgesi milletvekiliyim. Maalesef, 6 Şubat büyük depreminden on beş ay geçti, on beş aydır depremin yaralarını maalesef sarabilmiş değiliz hatta hiç mesafe katedebilmiş değiliz. Malatya'da hâlâ binalar yapılabilmiş değil. Bakın, değerli arkadaşlar, Çevre Bakanı ‘Her ay evleri teslim etmeye devam edeceğiz’ diyor; 3’üncü kura çekilmedi bile. 103 bin ev yapılması planlanan Malatya’da 7 bin ev teslim edilmiş, AKP'nin Malatya’da konut başarısı yüzde 7 seviyesinde; her 100 kişiden 93’ü hâlâ ev beklemeye devam ediyor. Bu teslim edilen konutlarla ilgili iş de felaket. Kurada evleri çıkan depremzedeler maalesef evlerine yerleşemiyor, altyapı sorunu devam eden TOKİ konutlarında oturmak zaten mucize. Konut yapılmış altyapı yok, çocuk parkı yok, camisi yok, kültür merkezi yok, sağlık ocağı, yok, yok, yok. Dört duvar teslim edilmiş, maalesef hâlâ insanlar o evlerde, oturulamıyor. Eğer televizyonlarda o kura çekimini izliyorsanız bilin ki bunun tamamı yalan, hiç kimse evinde oturabiliyor değil” ifadelerini kullandı.

"Yalan Diyemezsin, Hepsi Doğru"

Ağbaba'nın bu ifadelerine AKP Grup Başkanvekili Leyla Usta Şahin,“Yalan diyemezsin, hepsi doğru” diyerek sözünü kesti.

Ağbaba da “Keşke gelsen, bir deprem bölgesini görsen de insanların bir yüzüne baksan. Gel, Malatya’yı gel bir gör, nasıl bir rezil yönetim gösterdiğinizi göresiniz” diyerek cevap verdi.Ağbaba ile Usta arasındaki karşılıklı tartışmalara AKP'li milletvekilleri de katıldı.

Genel Kurul'da şiddetli ve aşırı tartışmalar yaşandı. AKP'li milletvekilleri, Ağbaba'ya,utanmaz adam’, ‘yalan söylüyorsun’, ‘iftira atıyorsun’, 'terörist', şeklinde bağırdı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir