Eğitim

Eğitim Haberleri

“17 Şehit 17 Sınıf Binlerce Gönül" Projesi

Gençlerimize Vatan-Millet sevgisini aşılamak, milli şuuru oluşturmak ve şehitlerimizin isimlerini yâd etmek amacıyla proje sorumluları Eda Taşdemir ve Seda Dağdelen tarafından “17 Şehit, 17 Sınıf Binlerce Gönül” projesi kapsamında Orduzu Nadire Dernek İlköğretim Okulundaki sınıflara, 17 Şehidin ismi düzenlenen programla verildi.

Hukuk Fakültesinde Eğitim Öğretim Yılı İlk Açılış Dersi Verildi

İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı ilk açılış dersi Anayasa Mahkemesi Üyesi Selahaddin Menteş tarafından gerçekleştirildi.

“Dijital Medya Okuryazarlığı” Semineri Düzenlendi

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Eylem Şentürk Kara, “Farkındayız Farklıyız” projesi kapsamında Malatya Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde “Dijital Medya Okuryazarlığı” konulu seminer verdi.

İNÜHABER’de Çalışan Öğrencilere Eğitim Verildi

Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Uygulama Birimi İnühaber Merkezi’nde çalışan öğrencilere yönelik uygulamalı atölye eğitimleri düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Hizmet İçi Eğitim Seminerleri Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, personel verimliliğini artırmak amacıyla hizmet içi eğitim programlarına devam ediliyor.

Üniversite Topluluklarımızın Projelerine Destek Vereceğiz

Yeşilyurt Belediyesi ile Yeşilyurt Kent Konseyi, İnönü Üniversitesi ve Turgut Özal Üniversitesinin destekleriyle; Üniversite Topluluklarının projelerine katkı sunmak amacıyla ‘Söz Meclisten İçeri’ Üniversite Toplulukları Destekleme Programını başlattı.

Semt konağı kurslarına katılım yüksek

Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı semt konaklarında eğitim ve atölye çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdürülüyor.

YÖK’ten, MTÜ’ye ‘Turuncu Bayrak’ ödülü

YÖK tarafından düzenlenen '2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri' çerçevesinde Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde bulunan Yeşilyurt ve Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksekokulu'na Mekanda Erişilebilirlik konularında yaptığı çalışmalardan dolayı Turuncu Bayrak ödülleri verildi.

İnönü’de YKS yerleşme oranları yüksek

Malatya İnönü Üniversitesi'nde Yüksek Öğretim Kurumlar Sınavı (YKS) sonrası bölümlere yerleştirme oranı yüzde 98.85 olarak gerçekleşti.

Tazelenme Üniversitesi’nde ilk ders heyecanı

Yaşlı bireylerin sağlıklı ve kaliteli bir yaşlılık geçirmeleri amacıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 60 yaş ve üzeri bireylere yönelik yürütülen '60 artı Tazelenme Üniversitesi' projesine Doğu Anadolu bölgesinde ilk katılan üniversite olan Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde (MTÜ) ilk ders heyecanı yaşandı.

Malatya’da hedef 100 bin kursiyer

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayat boyu öğrenme haftası şenliği başladı. Halk Eğitim olarak hedefin 100 bin kursiyere eğitim vermek olduğu vurgulandı. Törende, Dünya Kadınlar Boks Şampiyonu Hatice Akbaş'a ödüller de verildi.

Simülasyon toplantısı Malatya’da yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde Model Birleşmiş Milletler simülasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Lise öğrencileri ’’Çevre Bilinci ve Sıfır Atık’’ için ter döktü

Yeşilyurt Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Çevre Bilinci ve Sıfır Atık' ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

Rektör Kızılay’dan ebelik mesleğinin önemine vurgu

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 'Ebelik Haftası' etkinliğindeki konuşmasında ebelik mesleğinin önemi üzerinde durup, 'Gecesi gündüzü, bayramı tatili olmayan bir mesleğin mensuplarısınız' dedi.

MTÜ’de Özal’ı anma töreni düzenlendi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde (MTÜ), vefatının 29. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti'nin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ı anma töreni düzenlendi.

İşadamı Rıdvan Mertöz tarafından yapılan ortaokulun açılışı yapıldı

Malatyalı işadamı Rıdvan Mertöz tarafından yapılan 24 derslikli ortaokulun açılış töreni gerçekleştirildi.

İÜ Özel Eğitim Topluluğu, Özel Öğrencilerle Buluşmaya Devam Ediyor

İnönü Üniversitesi Özel Eğitim Topluluğu olarak Doğanyol Koldere ilkokuluna kırtasiye yardımı yapıp, öğrencilerle eğlenceli bir gün geçirdi.

İlkokul öğrencilerine yangın tatbikatı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ilkokul öğrencilerine yönelik yangın tatbikatı düzenledi.

Toplam 461 haber.