Güncel

Malatya Haberleri, Malatya Güncel haberleri

Güncel Haberleri

Başkan Gürkan, “Esnaflarımızın fikir ve görüşleri bizim için önemli”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt İlçesinde (Çırmıhtı) vatandaş ve esnaflarla bir araya gelerek sohbet etti.

ALS Hastası Elif ve Mehtap’ın Hasta Yatağı Talebi Gerçeğe Dönüştü

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, hayırsever bir aile tarafından Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘İyilik Havuzu’ projesine bağışlanan ortopedik hasta yatağını, ALS Hastası Elif ve Mehtap Hakan isimli iki kardeşe teslim etti.

Pelitoğlu, "Kadına Şiddet, İnsanlığa İhanettir"

AK Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu, basın açıklamasında, "AK Parti Kadın Kolları olarak, kadın odaklı politika ve uygulamaların takipçisi olduğumuz kadar kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve yaptırımların artırılması için de var gücümüzle çalışıyoruz." dedi.

Yeşilyurt Belediyesi 235’nci Parkı TOKİ Yavuz Selim Mahallesinde İnşa Ediyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından TOKİ Yavuz Selim Mahallesinde yapımına başlanan 235’nci park alanını inceledi.

Yeşilyurt Belediyesi’nden Tarımsal Yatırımlara Bir Destek Daha!

Yeşilyurt Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Tohum Toprakla Buluşuyor’ projesi kapsamında Cumhuriyet Örnekköy’de ki Tarımsal Üretim ve AR-GE Sahasında arpa ve buğday ekimi gerçekleştirildi.

Rektör Ünüvar, "Malatya’yı Her Geldiğimde Gelişmiş, Kalkınmış Ve İlerlemiş Görüyorum"

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ı makamında ağırlayarak bir süre sohbet etti.

Yaşam Merkezi SİLVER Seviyesinde Yeşil Bina Belgesi Aldı

İnönü Üniversitesi Yaşam Merkezi binası, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi USGBC tarafından geliştirilen LEED v4.0 değerlendirmesi ile SİLVER seviyesinde belge almaya hak kazandı.

Büyükşehir Belediyesi AYKOME Karla Mücadele Toplantısı yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Altyapı ve Koordinasyon Merkezi Şube Müdürlüğü tarafından geniş katılımlı karla mücadele toplantısı düzenlendi.

Başkan Güder, Genç İHH Üyelerine Tecrübelerini Aktardı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Genç İHH Malatya Şubesinin gönüllü üyeleriyle bir araya gelerek ilçeye ve geleceğe dair fikirlerini aldı. Gençlerin sorularını bir bir yanıtlayan Başkan Güder, “Battalgazi’deki tüm gençlere dokunmaya, onlarla beraber olmaya, onlara yönelik projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Sıfır Atık, Temiz ve Güzel Bir Dünyanın Anahtarıdır

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çevre bilinci oluşturulmasına katkı sunmak amacıyla Yeşilyurt Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından Şehit Gökhan Ertan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen ‘Sıfır Atık ve Çevre Bilinci Farkındalık Eğitim’ programında öğrencilere sıfır atığın önemini anlattı.

Başkan Gürkan, Yeşilyurt Minibüsçüler Odasını Ziyaret Etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Yeşilyurt Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan ve Üyelerini ziyaret ederek bir süre görüştü.

İÜ ve Büyükşehir Belediyesi Vizyon Buluşması

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesi tarafından ‘Vizyon Buluşması’ adı altında bir gezi programı gerçekleştirildi.

Başkan Güder, İlçedeki Muhtarlarla Buluştu

Battalgazi’de hayata geçirdiği insan odaklı projelerle her geçen gün hizmet kitabına yeni bir sayfa daha ekleyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ilçede görev yapan muhtarlarla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi. Muhtarlarla istişare toplantısında konuşan Başkan Güder, Kentsel dönüşüm konusunu Malatya’da ciddi şekilde masaya yatırmak gerektiğini belirtti.

Konak’ın geleneksel yapıları ‘sokak sağlıklaştırma’ projeleriyle aslına kavuşuyor

Konak Mahallesinde gerçekleşen ‘Sokak Sağlıklaştırma’ Projelerini inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Tarihi ve kültürünün yanı sıra eşsiz yemekleri ve komşuluklarıyla kendisine has güzelliklere sahip Konak’ın tarih kokan caddelerini ‘Sokak Sağlıklaştırma’ projelerimizle turizme kazandırmak için çok ciddi adımlar atıyoruz.” diye konuştu.

Başkan Gürkan Feribot İskelesinde vatandaşlarla bir araya geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberinde Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sığırcı ve ilgili Daire Başkanları ile birlikte Battalgazi Atabey İskelesinde Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Feribota binerek vatandaşlarla sohbet etti.

DHL Express Türkiye Malatya’da Yeni Hizmet Merkezini Açtı

DHL Express Türkiye Malatya’da yeni açtığı hizmet merkezinde müşterilerinin uluslararası hava taşımacılık taleplerini karşılayacak.

Gürkan, “İlçelerimizin tamamına adil ve adaletli bir şekilde hizmet götürüyoruz”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Kuluncak İlçe Başkanı Ahmet Boyraz ve yönetim kurulu üyelerini kabul ederek bir süre görüştü.

Başkan Güder, Kapılarını Gençlere Açan Orduzu Gençlik Merkezi’ni Gezdi

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, gençlerin daha kaliteli zaman geçirebilmesini sağlamak amacıyla Orduzu’da yapımı tamamlanan ve kapılarını Türkiye’nin aydınlık yarınları gençlere açan Orduzu Gençlik Merkezi’nde eğitim gören kursiyerleri ziyaret etti. Başkan Güder, “Gençlere yapılan yatırımlar geleceğimize yapılan yatırımlardır” dedi.

“Fırat’ı Keşfet” Tescillendi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından yapılan başvuru neticesinde TRB1 Bölgesinin (Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli) turizm potansiyelini artırmak amacıyla yürütülen "Fırat'ı Keşfet" Markalaşma Projesi, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylanarak Marka Tescil Belgesi almaya hak kazandı.

Toplam 6583 haber.