Kültür-Sanat

Kültür-Sanat Haberleri

“Tarihin Hakikati veya Hakikatin Tarihi Mümkün Müdür?” Konferansı Düzenlendi

İnönü Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Âdem Apak’ın konuşmacı olarak katıldığı “Tarihin Hakikati veya Hakikatin Tarihi Mümkün Müdür?” adlı konferans düzenlendi.

Battalgazi Belediyesi’nden Ödüllü Resim Yarışması

Her yıl düzenlediği yarışmalar ile edebiyat ve sanat dünyasına yeni yetenekler kazandırmaya devam eden Battalgazi Belediyesi, Türkiye’nin aydınlık yarınları gençlerin içindeki sevgi, şefkat ve merhamet duygusunu görsel olarak ifade etmesini sağlamak amacıyla Sevgi, Şefkat ve Merhamet temalı “Liseler Arası Ödüllü Resim Yarışması”nın startını verdi.

Yazar Kapaklıkaya, Battalgazi’de Sevenleriyle Buluştu

Eğitim ve kültürel hizmetler kapsamında ülkemizin önde gelen isimlerini Malatyalılarla buluşturmaya devam eden Battalgazi Belediyesi tarafından ailelere rehberlik etmesi amacıyla hayata geçirilen “Aile Akademisi” programının konuğu Eğitimci-Yazar Alişan Kapaklıkaya, Battalgazi’deki hayranlarıyla bir araya geldi.

‘Yeşilyurt Çocuk Kitapları’ Festivali Dolu Dolu Geçti

Yeşilyurt Belediyesi ile Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyetinin 99.Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Yeşilyurt Çocuk Kitapları’ Festivali renkli ve keyifli etkinliklerle çocukların hafızalarında güzel anılar bıraktı.

Eğitimci-Yazar Kapaklıkaya, 7 Kasım’da Battalgazi̇li̇lerle Buluşacak

Eğitimci-Yazar Alişan Kapaklıkaya, Malatya Battalgazi Belediyesi tarafından ailelere rehberlik etmesi amacıyla hayata geçirilen 'Aile Akademisi' programları çerçevesinde Battalgazililerle buluşuyor. 7 Kasım Pazartesi günü saat: 19.00'da Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda düzenlenecek olan programda Yazar Kapaklıkaya, teknoloji ile aile arasındaki bağları Battalgazililerle paylaşacak.

Yeşilyurt Çocuk Kitapları Festivali dolu dolu geçiyor

Çocukları kitaplarla ve yazarlarla buluşturmak amacıyla Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Yeşilyurt Çocuk Kitapları Festivali dolu dolu geçiyor. 29 Ekim'de başlayıp 6 Kasım'da sona erecek olan Yeşilyurt Çocuk Kitapları Festivali'nde yazarlar da kitaplarını imzalıyor.

Yazar Duygu Oruç ile keyifli sohbet

Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Mezunu Betül Altınsoy'un Değerli Yazar Duygu Oruç ile keyifli sohbeti.

Başkan Çınar, İÜ ’de ki ‘Memlekete Hoşgeldin’ Stantını Ziyaret Etti

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İnönü Üniversitesine kayıt yaptıran öğrencilerin Malatya’yı tanımaları için başlatılan ‘Memlekete Hoşgeldin’ projesi kapsamında Yeşilyurt Kent Konseyiyle işbirliği halinde açılan stantı ziyaret ederek, üniversiteli öğrencilere Yeşilyurt’u anlattı.

Dünya Kültürleri Festivalinde “Arslantepe” teması vurgulandı

30 ülkenin Ankara Büyükelçilerinin katılımıyla, Dünya Kültür Festivali açılış töreni gerçekleştirildi.

Yeşilyurt’ta sinema akşamları film günleri

'Yeşilyurt'ta Sinema Akşamları Film Günleri' başladı. İçerisinde, yerli ve yabancı filmlerin sinema afişleri, nostaljik kameralar, fotoğraf makinaları, sinema kasetleri ile filmlerde kullanılan bin 200'e yakın farklı alet ve teçhisatların yer aldığı Tarihi Yeşilyurt Konaklarında ki 'Halil İbrahim Kalaycıoğlu' Sinema Müzesi, kültür ve sanatın hizmetinde.

El sanatları sergisine ilgi

Malatya'da, gençlik merkezi üyesi gençlerin yaptıkları el sanatları görücüye çıktı.

Arslanpe’nin tanıtımı için yeni adımlar atılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi Belediyesi ve İnönü Üniversitesi arasında Sound of Arslantepe Konseri işbirliği protokolü imzalandı.

Malatya’nın ilçelerinde 19 Mayıs coşkusu

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Malatya'nın Darende ve Arguvan ilçelerinde de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın yıl dönümü coşkusu yaşandı.

14. Uluslararası Kısa Film Festivali dolu dolu geçecek

Malatya İnönü Üniversitesi 14. Uluslararası Kısa Film Festivali'nin bu yıl dolu geçeceği bildirildi.

9.Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı kitapseverlerle buluştu

Malatya Valiliği ile Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen, organizasyonunu ise Kültür A.Ş.'nin yaptığı, Malatya Kitap ve Kültür Fuarı'nın 9'uncusu kapılarını kitapseverlere açtı.

9’ncu Malatya Anadolu kitap ve kültür fuarı 13 Mayıs’ta başlıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ve organizasyonunu Kültür A.Ş.'nin yaptığı, ancak pandemi nedeniyle son iki yıldır yapılamayan Malatya Kitap ve Kültür Fuarı'nın 9'uncusu 13-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında kapılarını kitapseverlere açıyor.

TÖTM’de Ressam Hemşireler Sergi açtı

Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi (TÖTM) Hemşirelik Haftası etkinlikleri çerçevesinde hemşireler tarafından yapılan ' Hemşire Sanat Sergi' eserleri beğeniye sunuldu.

1 kare fotoğraf için 6 saat tırmandı

Malatyalı Seyyah Fotoğrafçı Alişan Hayırlı, 1 kare fotoğraf için 6 saat kayalıkta tırmandı.

Başkan Gürkan, Genel Müdür Ersoy ile görüştü

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak için Ankara'ya giden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy'u ziyaret etti.

Toplam 678 haber.