Analist Adam

Analist Adam

Hedef Kitleye Ulaşmanın Eğlenceli Yolu

Hasan YAĞMUR (Malatya Gerçek Haber)

 

Markalar için hedef kitleye ulaşmanın çeşitli yollarından yararlanma olanağı bulunuyor. Ancak hedef kitlenin aklında yer etmek isterseniz etkili ve fark edilir bir yöntemi kullanmak bir nevi zorunluluk. Müşteri beklentilerini karşılamayı hedefleyen ve bu amaçla etkili tanıtım çalışmalarına imza atan İzmir Reklam Ajansı 2roi Medya olarak After Effect / VFX uygulamalarından yararlanarak özgün içerikler üretiyoruz. Hayal gücümüzün sınırsızlığına, uygulamanın zengin eklenti dünyasını katarak dikkat çekici içeriklerle müşterilerimizi hayal ettikleri noktaya taşıyoruz.

After Effect Nedir?

Hedef kitleye ilginç gelecek zengin içerikler oluşturmanın bir aracı olan After Effect / VFX video düzenlemek, animasyon, efekt ve kurgu hazırlamak amacıyla kullanılabilen işlevsel bir uygulamadır. B uygulama sayesinde video kesilebilir, montajlanabilir ve bu şekilde daha eğlenceli ve dikkat çekivi bir biçime dönüştürülebilir. Bu uygulamadan yararlanılarak istenilen kalitede videolar hazırlanabilir ve bu videolarda ses işlemleri yapılabilir. Bu uygulama yalnızca video düzenleme yazılı olarak değerlendirilmemelidir. Uygulama araçları yardımıyla filme ek olarak çeşitli görüntüler hazırlamak ve kullanmak da mümkündür. İki ya da üç boyutlu ortamda animasyon üretmek ve geliştirmek üzere tasarlanan programla özgün grafik animasyonlar oluşturulabilir. Televizyon uygulamalarında, film ve dizi ile reklam çekimlerinde giderek bu uygulamadan daha fazla yararlanıldığı görülmektedir.

After Effect / VFX İle Neler Yapılabilir?

After Effect, tek başına çok sayıda işlemin yapılmasını mümkün kılan kapsamlı bir uygulamadır. Bu uygulama ile iki ya da üç boyutlu çalışmalar hazırlanabilir. Dilediğiniz özellikte bir kamera çekim için kullanılabilir ve isteğe bağlı olarak hareketlendirilebilir. Adeta sanal bir film seti sunan bu uygulama ile hayal gücü ölçüsünde 3 boyutlu tasarımlara imza atılabilir. Uygulamanın reklam uygulamalarında da sıklıkla tercih edilmesinin arkasında color correction, keying, rotoscoğing gibi işlemleri yapmaya izin vermesi yer alır. Bu uygulama ile sinematik filmler oluşturulabilir, tanıtımlar hazırlanabilir ve bir kurumun logo ya da karakteri animasyon şeklinde hareket ettirilebilir. Yaratıcı kompozisyon uygulaması olarak bu programdan yararlanarak fikirlere hareket kazandırılabilir. Bu uygulama hayal gücünü hareket ve görsele dökmeye yardım ediyor ve TV ya da web ortamında kullanılabilecek orijinal efektler hazırlamayı mümkün hale getiriyor. Aynı uygulamadan yararlanılarak tanıtım çalışmalarının bir parçası olarak hareket eden yazılar oluşturulabilir ve bantlar hazırlanabilir. Çevirme ya da kaydırma gibi çok sayıda yoldan biri kullanılarak metinler hareket ettirilebilir. Görüntü ya da videolar birlikte kullanılarak logo flulaştırma, patlama efekti yaratma, sis ekleme, kar yağdırma ya da renk değiştirme gibi olanaklarla özgün görüntüler elde edilebilir. Logo ve şekillerin hareketlendiği bu büyülü dünyada sonuçların daha etkili olması için ses eklenebilir.

Hareketli grafikler ve dijital görsel efektler oluşturma aracı olarak After Effect / VFX firmamız tarafından markaların hedef kitleye ulaştırılmasında kullanılıyor. Göz kamaştıran içerikler hazırlayarak içeriğin hedef kitleye daha ilgi çekici gelmesini sağlıyoruz. Tanıtım, film ve kliplerinize VFX ile görsel efektler hazırlıyor ve daha zengin bir içerik oluşmasını temin ediyoruz. 2roi Medya İzmir Reklam Ajansı olarak bu hizmet kapsamında sinema filmlerinde kullanılmak üzere özel efektler ile renklendirmeler hazırlıyoruz. Ayrıca aynı uygulamaları kısa film ve kliplerde de müşteri talebi doğrultusunda kullanıyoruz. Sunum videolarının daha çarpıcı olmasını isteyenlere bu program yardımıyla gösterişli tasarımlar hazırlıyoruz. Günümüz dünyasında tanıtım ve marka bilinirliği açısından etkili bir şekilde sosyal medyadan yararlanılıyor. After Effect sosyal medyada paylaşacağınız içeriklerin tasarımlarını daha gösterişli bir hale getirmemize yardımcı oluyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Analist Adam Arşivi