İki Kız Çocuğuna Markette Şiddet!

İki Kız Çocuğuna Markette Şiddet!
Gaziantep'te iki kız çocuğu, ağabeylerinin eski eşinin yakınları tarafından markette öldüresiye dövüldü.

Kız çocuklarının vazo ile kafalarına vurulma, tekme, tokat ve yumruklu saldırıya uğrama anları marketin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Kız çocuklarının annesi ve ağabeyi, olaydan sonra saldıran kişilerin serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Olay, 12 Ağustos'ta Şahinbey ilçesi Geylani Mahallesi'nde gerçekleşti. İddiaya göre, alışveriş için bir zincir markete giren Hatice ve Dilara Aslan isimli iki kardeş, ağabeylerinin 3 yıl önce boşandığı eski eşinin A.Y., F.Y., G.K. ve A.Y. isimli yakınları tarafından takip edilerek market içerisinde sıkıştırıldı. İki kardeş marketten çıkarak kaçmak isterken, kendilerini takip eden 4 şahsın saldırısına maruz kaldı. Kız çocuklarının vazo ile kafalarına vurulma anları ile tekme tokat ve yumruklu saldırıya uğrama anları ise marketin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Çevredeki vatandaşların araya girmesi ile saldırganların elinden güçlükle alınan 2 kız çocuğu, olay sonrası kaldırıldıkları hastanede 2 gün yoğun bakımda tedavi aldı.

Aile Saldırganların Serbest Bırakılmasına Tepki Gösterdi

2 kız çocuğu olay sonrası psikolojik olarak da sorunlar yaşarken, yaşananlara isyan eden kız çocuklarının annesi Yıldız ile ağabeyleri Hasan Aslan saldırı görüntülerine rağmen saldırganların serbest bırakılmasına ve hala kendilerini tehdit etmelerine tepki verdi.

"Vazoyla Kardeşimin Kafasına Ölümüne Vuruyor"

Yaşananları anlatan ağabey Hasan Aslan, "Markette bir kişi kız kardeşlerimin kaçmasını engelliyor, diğerleri de vazoyla kardeşimin kafasına ölümüne vuruyor. Diğeri de tekme ile karınlarına vuruyor ve çevredekiler ayırıyor. Markette değil de dışarıda bir yerde yakalasalardı öldürebilirlerdi. Bizim için ise "Hepinizi öldüreceğim" diyorlarmış. Kardeşlerim dışarı çıkamıyorlar, ben onları okula götürüp getiriyorum. Bir kardeşim ise korkudan okula gitmiyor. Adalet istiyoruz, bunlar yakalanıp adaletin karşısına çıksın. "Kimse bizi içeriye atamaz. Bizim dayılarımız hakim, savcı, adalet biziz" diyorlar" açıklamasında bulundu.

"Kardeşime Vazoyla Vurdular, Beni İse Saçımı Tutarak Darp Ettiler"

Gözyaşları ile saldırıya uğradıktan sonra psikolojik olarak sıkıntı yaşadığını anlatan Hatice Aslan, "Ben ve kardeşim alışveriş yapmaya markete gittik. Kardeşim kasadayken ben dışarı çıktım. Dışarıda onları gördüm. Ben de kardeşimin yanına içeri girdim ve "Ağabey bizi öldürecekler, kurtarın" dedim. Arka kapıdan kaçacakken biri yanıma gelerek bana saldırdı. Sonra giriş ve çıkış kapısını tutanlar da geldi. Orada çalışanlar olmasa şu an ben hayatta olmayabilirdim. Kardeşime vazoyla vurdular, beni ise saçımı tutarak darp ettiler ve "Sizi öldüreceğim" dediler. Olay sonrası 2 gün yoğun bakımda yattım, 2 gün ise serviste yattım. Çok korktum ve yanımda annemi istedim. Onlar şu an serbestler. Ben adalet istiyorum. Benim can güvenliğim yok. Ben dışarı tek başıma çıkamıyorum" dedi.

"Bu Çocuklardan Ne İstediniz, Gücünüz Küçük Çocuklara mı Yetti"

Kızlarının saldırıya uğramasının kendisini derinden yaraladığını belirten anne Yıldız Aslan ise, "Bana çocuğum haber verdi. Saldıran kişilerin isimlerini sayıklayarak "Anne yetiş" dedi. Öyle koşarak gelince diğer kızımı öldürdüklerini sandım. Bu çocuklardan ne istediniz. Gücünüz küçük çocuklara mı yetiyor. Oğlum daha önce evlendi ve olmayınca ayrıldı. "Kızımız iyi bir aileye düşmedi" deyip, "Kızım sizin yüzünüzden rezil oldu" diyerek saldırdılar. Benim çocuklarımın suçu ne burada. İki kişi kapıları tutarken, diğerleri çocuklarımın üzerine saldırıyor. Diğeri ise arabanın direksiyonunda bekliyor. Bu mu adalet, ben adalet istiyorum ve bunların cezalandırılmasını istiyorum" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir