İlçe Heyetleri ile toplantılara devam ediliyor

İlçe Heyetleri ile toplantılara devam ediliyor
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020 yılında ilçelerde yapılacak olan yatırım ve hizmetlerin ele alındığı çalıştay kapsamında, Darende ve Arguvan heyetleri ile de birer toplantı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi UKOME toplantı salonunda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Darende Kaymakamı Malik Çalışır, Arguvan Kaymakamı Abdullah Şahin, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, meclis üyeleri, büyükşehir belediyesi yöneticileri katıldılar.

Toplantılarda ilk olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019 yılında yapılan yatırım ve hizmetler değerlendirildi. Daha sonra 2020 yılında yapılacak proje ve hizmetler ilçe heyetlerine anlatıldı.

Başkan Gürkan: Faydalı, güzel hizmetler yapacağız

Toplantıda ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan konuştu. 2020 yılı yatırımlarını yerel paydaşlarla paylaşarak varsa eksiklikleri tamamlamak için bir araya geldiklerini belirten Başkan Gürkan, “İlçe Kaymakamlıklarımızın, belediyelerimizin ve gerekse de ilgili sivil toplum kuruluşlarının görüş, düşünce ve önerilerini alarak yön pusulamızı, bulup doğru şekilde ilerlemek istiyoruz. Yönetim anlayışımızdaki uygulamamız; şemsiyemiz gökyüzü diyoruz. Gökyüzünde, Güneş gibi olacağız. Nasıl bir güneş bu derseniz? Perdesini kapatmayan güneş herkese ışığını verirse, herkes bundan faydalanır. Gücümüz yettiği ölçüde vatandaşımıza faydalı, güzel hizmetler yapacağız. Dil, din, ırk ayrımı yapmadan, şeffaf bir şekilde hizmet edeceğiz. Bu bana oy vermiş bu bana oy vermemiş anlayışından uzak durup, tüm insanlığa hizmet edeceğiz” dedi.

Kaymakam Çalışır: 30 Büyükşehir içinde buna benzer bir uygulamaya rastlamadım

Darende’nin tarihi, doğal güzellikleriyle bir cazibe merkezi olduğunu ifade eden Darende Kaymakamı Malik Çalışır, “Darende maneviyatıyla da Malatya’nın en güzel ilçelerinden biri. Türkiye’de 30 Büyükşehir Belediyemiz içerisinde kaç tanesinde buna benzer bir uygulama var, bilmiyorum ama Kaymakamlık yaptığı süre zarfında benzer bir uygulamaya rastlamadım. Daha önce hiçbir Büyükşehir Belediyesinde, Kaymakamın da dâhil olduğu, yerel paydaşların bir masa etrafına toplanıp ilçenin sorunlarının konuşulduğu, değerlendirmelerin yapıldığı, ön koordinasyon çalışmasının yapıldığı bir toplantı hatırlamıyorum. Bu platformun oluşmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Özkan: Yeter ki birlik olalım

Türkiye’nin farklı bir süreçten geçtiğini belirten Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, “Güzel ülkemiz dış güçlerin ortaya çıkardığı sorunlarla uğraştığı gibi, Milletimizin sorunlarını da çözmeye gayret ediyor. Bugün bu hizmet anlayışının bir başka versiyonu için buradayız. Bu toplantı sonunda güzel hizmetler üreteceğimize inanıyorum. Yeter ki birlik olalım. Birlikte olursak başaramayacağımız hiçbir şey yok. Tekrar herkese teşekkür ederim” dedi.

Kaymakam Şahin: Güzel bir amaç için buradayız.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ederek sözlerine başlayan Arguvan Kaymakamı Abdullah Şahin, “Sonuçlarının daha verimli olacağına inandığımız güzel bir amaç için buradayız. Amacımız milletimize hizmet etmek. Bu hizmeti en doğru ve hızlı şekilde nasıl yaparız? Bunun gayreti ve uğraşı içinde olacağız. Hizmet ve projelerin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Her koşulda destek olacağız.

Toplantının Arguvan için çok önemli olduğuna dikkat çeken Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, “Önceki yıllarda yapılan çalışmaları değerlendirip, bu yıl yapılacak olan hizmet ve yatırımları masaya yatıracağız. Sorunlarımızı konuşup, çözüm yolları bulacağız. Her koşulda bu yatırım ve hizmetlere destek olacağız. Bu toplantının düzenlenmesinde emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İlk olarak Darende ile yapılan toplantıda, Darende ilçesinde 2019 yılı içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilerek, 2020 yılı yatırım programı değerlendirildi.

Darende heyeti ile yapılan toplantının ardında da Arguvan ilçe heyeti ile toplantıya geçilerek, Arguvan’ın 2020 yılı yatırım programı hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir