MAGEF 2. Kan Bağışı etkinliği düzenledi

Malatya Gençlik Federasyonu tarafından düzenlenen ''Gençler Aileleri İle Birlikte Kan Bağışında Buluşuyor'' kapsamında 2. Etkinliği düzenledi.

MAGEF 2. Kan Bağışı etkinliği düzenledi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kan Bağışı ile ilgili açıklamalarda bulunan Malatya Gençlik Federasyonu Başkanı Ramazan YAVUZ şunları söyledi; ‘’ Malatya Gençlik Federasyonu olarak ikincisini düzenlediğimiz kan bağışı etkinliğimizde gençler ile birlikte vatandaşlarımızdan kan bağışı yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bu anlamda havaların soğuk olması nedeniyle kan bağışı yapan vatandaşlarımıza çorba ve çiğ köfte ikram ediyoruz. Gerek gençler ve gerek gençlerin aileleri kan bağışı konusunda duyarlı oldukları için her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yoğun bir katılım ile kan bağışlama etkinliği devam etmektedir. Kan bağışı yapamayan gençler vatandaşlardan kan topluyor ve o duyguyu yaşıyor. Hem kan bağışı yapan aileler, hemde kan toplayan gençler   bu atmosferi yaşadıkları ve benimsedikleri için çok mutlu olduklarını dile getirdiler. Kan Bağışı her vatandaşın hem görevi hemde sorumluluğu olduğunu bilmeleri gerekiyor.  

Malatya Gençlik Federasyonu olarak ‘’Gençler Aileleri İle Birlikte Kan Bağışında Buluşuyor’’ Kapsamındaki Etkinliğimizin Amacı; Gençleri ve Aileleri kan bağışlama konusunda duyarlı hale getirmelerini ve kan bağışı duygusunu yaşamak ve yaşatmak amaçlanmıştır. Türkiye'de her dört saniyede bir, bir ünite kana ihtiyaç duyulduğunu ve her bir ünite kan bağışının üç kişinin hayatını kurtarabileceğini biliyor muydunuz? Kan bağışı konusunda bilinçlendirmeyi artırmak ve insanları bağış yapmaya teşvik etmek amaçlanmıştır. 18-65 yaş arası sağlıklı bireyler Erkeklerin yılda 4 kere kadınların da yılda 3 kez kan bağışı yapabilir. 1 ünite verilen kan 3 parçaya bölünüyor. Eritrosit, trombosit ve plazma olarak 3 kişiye can oluyor. Türk kızılay'ı aynı zamanda her bağışçının o her ünite kanı için birde fidan dikiyor. Gençleri ve Ailelerini düzenli kan bağışında bulunmalarını amaçlıyoruz.

Bu anlamda etkinlikte emeği geçen başta Kızılay kan bağış uzmanı Faruk YILMAZ beye, çalışan personele ve değerli gençlere teşekkür ederim dedi.’’

Kan Bağış Uzmanı Faruk Yılmaz ise şunları söyledi; ‘’ Havaları soğuk olması nedeniyle ülkemizde kan stokların azaldığını ve vatandaşlarımızın kan bağışı yapmalarını istiyoruz. Her kan bağışı bir hayat kurtarıyor.  Bu anlamda her vatandaşın duyarlı olmasını ve her yıl kan bağışını düzenli yapmalarını tavsiye ediyorum. Bugünde kan bağışına bizlere destek veren Malatya Gençlik Federasyonu başkanına ve değerli gençlere teşekkür ediyorum dedi.’’

Malatya Gençlik Federasyonu tarafından düzenlenen ‘’Gençler Aileleri İle Birlikte Kan Bağışında Buluşuyor’’ kapsamında 2. Etkinlik yoğun ilgi gördü.

Bakmadan Geçme