Malatya Valisi Yazıcı'nın Çevre Vurgusu Mesajı

Malatya Valisi Yazıcı'nın Çevre Vurgusu Mesajı
Uluslararası Sıfır Atık Günü'nde, Vali Yazıcı'nın mesajı Malatya için düşündürücü oldu. Malatya Valisi Ersin Yazıcı, şehir için "daha temiz ve sağlıklı bir şehir" dileğinde bulundu.

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Uluslararası Sıfır Atık Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Vali Yazıcı, mesajında çevre farkındalığının geliştirilmesi ve sürdürülebilirlik için atık yönetimi ve geri dönüşümün önemine vurgu yaptı.

Yazıcı mesajında,

“Çevreye karşı duyarlı bir toplum yaratmak amacıyla, yaşadığımız çevreyi bir emanet olarak görüp korumak ve istikbale bırakmak hepimizin ortak görev ve sorumluğudur. Var olan tabiî zenginliği korunmak ve doğal kaynakların sürdürülebilir kalkınma yaklaşımıyla yönetilmesine imkân sağlamak için tedbirleri hayata geçirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Malatya için daha temiz bir şehir isteğinde bulunan Yazıcı,

“Çevre bilinciyle hareket etmek ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlatarak Uluslararası Sıfır Atık Günü kutluyorum. Bu önemli günün, çevre konusundaki kararlılığımızı ve işbirliğimizi daha da güçlendirerek, Malatya'yı daha temiz ve sağlıklı bir şehir haline getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir