Malatya'da Adliye Sorunu: Uygun Yer Bulmak Zor

Malatya'da Adliye Sorunu: Uygun Yer Bulmak Zor
AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci: "Malatya'da adliye olmaması sıkıntı yaratıyor, uygun yer bulmakta zorlanıyoruz."

Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, yeni adliye binası inşaat sahasında temel kazısı öncesinde incelemelerde bulundu. AK Parti İl Başkanı Namık Gören, Malatya Barosu Başkanı Onur Demez ve AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı da eşlik etti. Tüfenkci, resmi temel atma töreni için Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un 9 Şubat Cuma günü Malatya'ya geleceğini açıkladı.

Malatya’ya prestijli bir adliye binası kazandırdıklarını belirten Tüfenkci,

“ Türkiye’nin en büyük ve prestijli adliye binasını Malatya’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Süreç biraz uzun sürdü. İnşallah önümüzdeki Cuma günü Adalet Bakanımızın da katılımlarıyla resmi temel atma törenimizi gerçekleştireceğiz. Malatya’mıza güzel bir adliye binası kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Şu anda Malatya’da yargı camiası 7 yerde hizmet vermekte ve parçalanmış, bölünmüş vaziyette. Hem vatandaşlarımız hem de avukat arkadaşlarımız çok ciddi sıkıntılar çekiyor. İl başkanımızın, teşkilatımızın BARO Başkanımızın gayretleriyle bunları belli bir yerde toplama adına epey bir mücadele ettik. Ama uygun yer bulmakta maalesef zorlandık. Başsavcımızda bu konuda ciddi anlamda emek sarf ediyor. Gelinen nokta itibari ile inşaatı süresi içerisinde müteahhit firmamız bitirecek burayı ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız inşallah. Adliye binamızın bir bölümünde Baromuza da yer ayrılacak. Esasında biz bu süreci depremden önce planlamıştık. Depremle beraber malumunuz adliye binasının yıkılmasıyla bu ihtiyaç olmazsa olmaz durumuna geldi. Gelinen nokta itibariyle güzel bir noktadayız. Ben inşaatımızın kazasız belasız devamını, çalışanlarına da kolaylıklar diliyorum. Emeği geçen milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti İl Başkanı Namık Gören ise yaptığı açıklamada sürecin takipçisi olduğu için Milletvekili Tüfenkci’ye teşekkür ederek,

“Malatya açısından, yargı camiası açısından bir zaruret söz konusuydu. Sağolsun Sayın Bakanımız Bülent Tüfenkci, bu konuyla ilgili ciddi bir takip süreci yürüttü. Malatya halkının istifadesine sunulacak büyük bir adliye kompleksi tasarlandı, ihalesi yapıldı. Adalet Bakanımızın katılımlarıyla temeli atılacak.“ dedi.

Malatya Barosu Başkanı Onur Demez de yaptığı açıklamada, Tüfenkci’ye teşekkür ederek,

“Öncelikle bu süreçte büyük emek veren Malatya Milletvekilimiz Bülent Tüfenkci’e, sayın adalet bakanımıza teşekkür ediyorum. Bülent Bey, gerek proje noktasında, gerekse ödenek noktasında her defa meclise gittiğimde yorulmadan usanmadan benimle birlikte Bakanlıkta gerekli görüşmeleri yaparak, bu sürecin bu aşamaya gelmesinde çok ciddi emek sarf etmiştir. Kendilerine şahsım ve başkanlığım adına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir