Malatya'da Artan Trafik Denetimleri Havadan Yapılıyor

Malatya'da Artan Trafik Denetimleri Havadan Yapılıyor
Malatya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde trafik kurallarını ihlal eden sürücülere karşı gece gündüz ayrımı yapmadan yoğunlaştırılan denetimlerle tedbirlerini artırdı.

Malatya Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri, şehir genelinde denetimleri artırdı. Ekipler, sürücülerin gözünden kaçmayan birer gölge haline gelerek, gündüz ve gece şehri kontrol altına aldı.

Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap Ortaç, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda yoğunlaşan trafik denetimleri hakkında bilgi verdi. Özellikle kavşaklarda ve çarşı merkezinde dikkatli olunması gerektiğini belirten Ortaç, gece görüşlü dronelerin kullanılacağını duyurdu.

4 MART’A KADAR SÜRECEK

Ortaç’ın paylaşımı şöyle:

“Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından yarından itibaren ülke genelinde 4 Mart tarihine kadar sürecek olan sıkı ve yoğun bir denetim dönemi başlıyor.

Özellikle trafiğin yoğun olduğu kavşak ve Özellikle çarşı merkezi ve civarında 24 saat boyunca trafik ekiplerinin yanı sıra 70'in üzerinde gece görüş kamerasına sahip dronlarla yapılacak.

Başta Emniyet kemersiz araç kullananlar, kırmızı ışık ve yaya geçidi ihlali yapanlar sürüş esnasında telefon kullanan kişiler dronlarla belirlenecek ve cezai işlem uygulanacak.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir