Menderes İlkokulu Mehmetçik Vakfı yararına kermes düzenledi

Menderes İlkokulu Mehmetçik Vakfı yararına kermes düzenledi
Adıyaman Menderes İlkokulu tarafından Mehmetçik Vakfı yararına kermes düzenlendi.Menderes İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen kermesin açılışına İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ercan Atasoy, Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Güneş,...

Adıyaman Menderes İlkokulu tarafından Mehmetçik Vakfı yararına kermes düzenlendi.

Menderes İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen kermesin açılışına İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ercan Atasoy, Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Güneş, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Mekki Tekin, okul müdürleri ve veliler katıldı.

Okul Müdürü Orhan Polat kermesin açılışında yaptığı konuşmada, “Menderes İlkokulu olarak yarının büyükleri olacak öğrencilerimize yardımlaşma ve dayanışma duygularını aşılamak, Vatanımızı koruyan, vatan hizmetini yaparken şehit olan Mehmetçiklere yardım için bu kermesi düzenledi. Mehmetçik Vakfını tanıtmak, ayrıca bizler hayatımızı rahat, güven ve huzurlu olarak yaşayalım diye kendilerini vatana feda eden Mehmetçiklere, bizim çocuklarımız rahat uyusun diye kendi çocuklarını yetim bırakan Mehmetçiklere, bu ülkede bayrak inmez, ezan dinmez, vatan bölünmez diyen Mehmetçiklere bir vefa borcumuz vardı. Bu vefa borcunu Menderes İlkokulu olarak bir nebze ödemek adına bu kermesi düzenliyoruz” dedi.

Kermes öncesinde öğrenciler şiirler okuyarak, tiyatro gösterisi yaptı. Daha sonra kermesin açılışı yapıldı. Açılış sonrasında kermes gezildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir